Новини

25 Липень 23:25
АКТУАЛЬНІСТЬ ТА ПРОФІЛАКТИКА ЕНТЕРОВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТА ПРОФІЛАКТИКА ЕНТЕРОВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ

До групи ентеровірусних інфекцій відноситься ряд гострих інфекційних захворювань вірусного походження, збудниками яких являються ентеровіруси, у т.ч. віруси Коксаки А, В, ECHO (Екхо) та інші некласифіковані ентеровіруси людини, яких існує декілька десятків типів.

Ентеровірусні інфекції зустрічаються повсюдно. Збудники достатньо тривалий час виживають у навколишньому природному середовищі, у т.ч. у водах непроточних поверхневих водойм, вологому ґрунті, певний період часу – у повітрі закритих приміщень та на предметах побуту (посуд, постільна білизна, рушники, дитячі іграшки, тощо). 

Поширенню захворювання у місцях масового відпочинку сприяють велике скупчення дітей, купання в басейнах, незначна симптоматика, що сприймається батьками за звичайну застуду.

Джерелом інфекції являються хвора особа або вірусоносій. Хворіють переважно діти. Передача збудника відбувається найчастіше повітряно-крапельним, контактно-побутовим, при ковтанні води під час купання у водоймах та басейнах.

Захворювання може реєструватися у вигляді спорадичних випадків і локальних спалахів при занесенні збудника у дитячий організований колектив. Причиною формування такого спалаху являється недотримання вимог санітарного законодавства щодо умов утримання дітей у закладі. Зокрема допуск персоналом до відвідування закладу дітей з ознаками ГРВІ.

На поширення захворювань впливає забруднення стічними водами води відкритих водойм, яка використовується як джерело питного водопостачання або води у рекреаційних зонах - для купання населення.

Серед клінічних проявів ентеровірусних інфекцій можуть мати місце ураження різних органів та систем, найсерйозніші з яких серозний менінгіт, синдром гострого в’ялого паралічу (ГВП), та інші. Для підтвердження діагнозу важливе проведення вірусологічних досліджень матеріалу від хворого.

При реєстрації в організованому колективі випадків захворювання на ентеровірусну інфекцію та при підозрі на це захворювання, за наявності у хворих симптомів ГРВІ (загальна слабкість, підвищення температури тіла, головний біль, діарея і т.п.) адміністрації та медичному персоналу закладу необхідно здійснити:

 • ізолювання дітей з ознаками ГРВІ до ізолятора;
 • організацію госпіталізації хворих через сповіщення батьків;
 • проведення дезінфекції приміщень після госпіталізації хворого;
 • запровадження у колективі розмежувальних заходів терміном 10 діб;
 • проведення у приміщеннях ультрафіолетового опромінення, вологого прибирання, провітрювання;
 • активне медичне спостереження за контактними дітьми та персоналом, дані якого заносити в спеціальний листок спостереження;
 • здійснювати під час вранішніх оглядів та опитувань активне виявленнях хворих та за наявності подібних симптомів - підозрілих на захворювання не приймати до колективу;
 • заборонити переведення дітей з групи в групу та відмінити проведення загальних масових заходів, проводити їх в окремих групах;
 • здійснювати дотримання санітарно-протиепідемічного режиму при організації харчування та питного режиму в закладі;
 • прогулянки дітей карантинної групи проводити на свіжому повітрі з дотриманням групової ізоляції території.
 • забезпечити дотримання правил особистої гігієни дітьми та персоналом

Для недопущення поширення інфекції серед дітей та дорослих у домашньому осередку  необхідно запровадити:

 • ретельне миття рук з милом перед їдою, після відвідування туалету, повернення з прогулянки, тощо;
 • використання для пиття води гарантованої якості;
 • дотримання температурних умов і термінів зберігання їжі;
 • миття та ошпарювання фруктів, ягід, овочів;
 • обмеження купання дітей в водоймах та басейнах у місцях масового відпочинку людей на територіях, де спостерігається епідеміологічне неблагополуччя з ентеровірусних інфекцій.
Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.