Новини

03 Липень 14:49
Апеляційний суд підтвердив правомірність застосованого Головним управління штрафу за розміщення реклами, яка не відповідає вимогам діючого законодавства
Апеляційний суд підтвердив правомірність застосованого Головним управління штрафу за розміщення реклами, яка не відповідає вимогам діючого законодавства

Одним із напрямків роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області є здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу. Під час здійснення такого контролю, спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області встановлено, що у вітрині аптеки «МЕД-СЕРВІС» (ТОВ «МЕД-СЕРВІС ХАРКІВ») розміщено рекламу, що порушує вимоги ч. 5 ст. 8 Закону України «Про рекламу», а саме реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару.

За результатами розгляду справи прийнято рішення про застосування до ТОВ «МЕД-СЕРВІС ХАРКІВ» штрафних санкцій у розмірі 5083,00 грн. Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області підготовлено та направлено адміністративний позов до Дніпропетровського окружного адміністративного суду щодо стягнення застосованих, але не сплачених штрафних санкцій. Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду підтверджено законність та обґрунтованість позовних вимог та стягнуто із суб’єкта господарювання застосовані штрафні санкції. Не погодившись з даним судовим рішенням ТОВ «МЕД-СЕРВІС ХАРКІВ» подало апеляційну скаргу до Третього апеляційного адміністративного суду.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області доведено в апеляційному суді правомірність проведеної перевірки та застосованих штрафних санкцій, у зв’язку з чим постановою Третього апеляційного адміністративного суду в задоволенні апеляційної скарги ТОВ «МЕД-СЕРВІС ХАРКІВ» було відмовлено, в тому числі в частині стягнення судових витрат у розмірі 7643,00 грн.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.