Новини

05 Листопад 17:08
Апеляційний суд підтвердив правомірність застосованого штрафу за відсутність реєстрації потужності оператора ринку харчових продуктів
Апеляційний суд підтвердив правомірність застосованого штрафу за відсутність реєстрації потужності оператора ринку харчових продуктів

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області проводиться системна робота щодо реєстрації потужностей операторів ринку. На даний час практично всі оператори ринку харчових продуктів зареєстровані в установленому законом порядку. Разом з тим, деякі суб’єкти господарювання здійснюють свою діяльність з реалізації та виготовлення харчових продуктів без відповідних документів. Один з таких випадків був виявлений спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області під час здійснення позапланового заходу державного нагляду в м. Охтирка.

Небайдужі громадяни, яких обурило порушення вимог законодавства при реалізації харчових продуктів, написали скаргу до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області. Під час перевірки виявилося, що суб’єкт господарювання здійснював зберігання та реалізацію харчових продуктів на потужності, яка не була внесена до Державного реєстру потужностей операторів ринку. Цей факт був зафіксований до набрання чинності Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин», тому за фактом виявленого порушення був складений протокол.

Матеріали перевірки були направлені відділом правового забезпечення до Сумського окружного адміністративного суду для застосування штрафу. Рішенням суду до суб’єкта господарювання, за недотримання вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог цього Закону застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді штрафу в розмірі 25600 грн. Харківський апеляційний адміністративний суд підтвердив законність проведеної перевірки та застосованого штрафу.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області наголошує, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність щодо виробництва та обігу харчових продуктів без реєстрації потужності з квітня 2018 року несуть відповідальність у вигляді штрафу для фізичних осіб в розмірі 11 мінімальних заробітних плат, а для юридичних - 20 мінімальних заробітних плат.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу