Новини

14 Березень 11:22
БДЖІЛЬНИЦТВО – ВАЖЛИВА ГАЛУЗЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ
БДЖІЛЬНИЦТВО – ВАЖЛИВА ГАЛУЗЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ

У сільському та лісовому господарстві все більше застосовують засоби захисту рослин для знищення бур’янів, боротьби зі шкідниками та хворобами рослин. Однак порушення правил застосування пестицидів часто спричиняє масові отруєння бджолиних родин

12 березня у Лебединській райдержадміністрації спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, за участю голови райдержадміністрації, голови районної ради, працівників відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, для пасічників Лебединського району та м. Лебедин був проведений семінар на тему: «Порядок реєстрації пасік, порушення Закону України «Про бджільництво» та законодавства щодо використання пестицидів, агрохімікатів інших засобів захисту рослин».

Проблема масового отруєння бджіл від агрохімікатів на сьогодні є дуже актуальною, тому основною метою заходу є врегулювання відносин між аграріями та пасічниками.

Особлива увага була приділена роз’ясненням вимог Закону України «Про бджільництво», зокрема, кожна фізична особа яка утримує пасіку, зобов’язана дотримуватись порядку розміщення, облаштування та реєстрації пасік та отримати ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку та, відповідно до вимог ст.25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», подати заву для здійснення реєстрації у державному реєстрі операторів ринку.

Опрацьований механізм реагування спеціалістів Держпродспоживслужби на заяви пасічників при підозрі на отруєння бджіл та порядок відбору матеріалу для дослідження.

Всім присутнім було наголошено, що порушення ст. 21 Закону України «Про захист рослин» та ст. 38 Закону України «Про бджільництво» тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.