Новини

24 Липень 09:29
Безпечність харчування в дитячих закладах на контролі Держпродспоживслужби!
Безпечність харчування в дитячих закладах на контролі Держпродспоживслужби!

Протягом 2 кварталу 2019 року фахівцями Держпродспоживслужби області проведено 146 перевірок закладів освіти, в тому числі організації харчування дітей, на предмет дотримання санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, в 67 випадках (45,9 %) були виявлені порушення та надані відповідні приписи.

Умови харчування дітей перевірялись також під час підготовки та в ході проведення оздоровчої кампанії 2019 року. Фахівцями Держпродспоживслужби було взято участь у проведенні 726 обстежень, порушення санітарного законодавства виявлені в 65 дитячих закладах оздоровлення та відпочинку (9 %).

Про всі випадки недотримання санітарного законодавства були повідомлені листами голови місцевих державних адміністрацій з пропозиціями усунення виявлених порушень та надані відповідні приписи.

Згідно доручення Прем’єр-Міністра України В. Гройсмана від 24.04.2019 №11964/1/1-19 станом на 01.07.2019 року перевірено 14 заміських таборів, в 9 закладах були виявлені порушення санітарного законодавства, за які спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області складено 10 приписів.

У ході аналізу виконання норм харчування з основних харчових продуктів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» в закладах області виявляються випадки недостатнього споживання дітьми продуктів, багатих білками тваринного походження (м'яса, молока, риби, сиру твердого та м'якого), вітамінами, мінеральними речовинами та збільшення споживання продукції, яка містить прості вуглеводи.

Так, під час аналізу виконання норм харчування, затверджених Постановою КМУ №1591 від 22.11.2004 року, в одному із дошкільних закладів Роменщини виявлено перевиконання на 65,7 % по крупам та макаронам, в той же час риба в раціоні дітей протягом 2019 року була відсутня.

Порушення температурних умов зберігання харчової продукції та продовольчої сировини виявлено в двох заміських таборах, що могло призвести до псування харчових продуктів, та могло мати епідемічно небезпечні наслідки

Випадок наявності неякісної харчової продукції був виявлений під час обстежень 2 пришкільних таборів Путивльського району. На показники мікробіологічної безпеки не відповідали зразок сметани «Зарог» 20% та зразок молока питного пастеризованого «Зарог» 2,5 %.

В дошкільному закладі Кролевецького району було виявлене неякісне масло солодковершкове «Селянське» 73%, виробництва ТОВ «Богодухівський молокозавод», оскільки лабораторно було підтверджено наявність бактерій групи кишкової палички, що не відповідає ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови».

За кожним фактом виявленої неякісної харчової продукції спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області проводяться позапланові перевірки постачальників та виробників.

Увагу власників і керівництва дитячих закладів під час перевірок звертається на зношення кухонного та технологічного інвентарю, столового посуду, які потребують поновлення, на неякісне або в неповному обсязі ведення документації.

Звертається увага на неякісне прибирання на харчоблоках таборів, що підтверджується лабораторно виявленою санітарно-показовою мікрофлорою у змивах з кухонного інвентарю та посуду.

За кожним фактом порушення санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів керівникам закладів надані відповідні приписи щодо усунення порушень у визначений законодавством термін.

До директорів трьох заміських дитячих таборів та одного пришкільного табору були застосовані заходи адміністративного впливу у вигляді штрафних санкцій.

Питання забезпечення якості та безпечності харчування дітей знаходиться на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.