
У Шосткинській територіальній громаді місцеві бджолярі разом з агровиробниками сільгосппідприємств, фахівцями служби ветеринарної медицини, спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, Шосткинського міськрайонного управління під час наради обговорили ситуацію у сфері бджільництва району напередодні весняно-польових робіт.
Спеціалісти управління ознайомили присутніх з вимогами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», ДСП № 382-96 «Державними санітарними правилами авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України», Закону України «Про бджільництво», наказу Головного державного ветеринарного інспектора України «Про затвердження Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» від 30.01.2001 № 9.
Присутнім були надані рекомендації щодо виконання низки норм та інструкцій для убезпечення галузі бджільництва від отруєння бджіл хімікатами та наголосила що порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.
Доведені до учасників наради вимоги до реєстрації пасік. Зазначалося, що це має відбуватися в органах Держпродспоживслужби. Найперше, пасічник повинен звернутися до Шосткинського міськрайонного управління Держпродспоживслужби із заявою про здійснення епізоотичного обстеження. Після його проведення складається відповідний акт. Видача ветеринарно-санітарного паспорта повинна відбутися протягом 30 днів з моменту реєстрації заяви про проведення епізоотичного обстеження. Якщо ветеринарно-санітарний паспорт видається вперше, клінічному огляду підлягають 100% бджолосімей пасіки. Було зазначено , що на території Шосткинської ТГ зареєстровано 32 пасіки, із яких 18 суб’єктів господарювання у 2020 році отримали державну підтримку у розмірі 188 000 грн.
Спеціалісти Держпродспоживслужби також ознайомили присутніх з алгоритмом дій у випадку загибелі бджіл, у тому числі внаслідок їх ймовірного отруєння пестицидами. Говорили і про включення до складу комісії голови спілки пасічників Шосткинщини, представників старостинських округів та органів місцевого самоврядування з метою запобігання отруєнню бджіл агрохімікатами та швидкого реагування у випадку їх загибелі.
До присутніх також була доведена інформація, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у партнерстві з Інститутом тваринництва НААН та за підтримки міжнародної компанії «Сингента» запустили соціальний проєкт «Належна бджільницька практика» - Good Beekeeping Practice (GBP).
Його мета - донести до всіх учасників процесу виробництва бджільницької продукції єдині правила, які допоможуть захистити інтереси бджолярів і сільгоспвиробників, зробити обопільний бізнес успішним. Старт проєкту «Належна бджільницька практика» - це спосіб допомогти учасникам ринку замість звинувачень один одного вирішити їх проблеми за рахунок правильних агротехнічних правил та технологій і побудувати в Україні виробництво безпечної та якісної продукції у відповідності з нормами Європейського Союзу.
Зібрання пройшло у формі діалогу.