Новини

25 Жовтня 09:32
ЧИ ПОТРІБНО ПРОВОДИТИ ПРОФІЛАКТИКУ ЗАХВОРЮВАННЯ НА СИБІРКУ У ТВАРИН?
ЧИ ПОТРІБНО ПРОВОДИТИ ПРОФІЛАКТИКУ ЗАХВОРЮВАННЯ НА СИБІРКУ У ТВАРИН?

Чи не кожен чув або читав в новинах про випадок захворювання людей на сибірку, і не де-небудь, а в Україні (Одеська область). В чому причина?  Все просто – нехтування громадянами вимог профілактичних щеплень інфекційних захворювань у тварин. Люди, в силу різних причин, відмовляються від проведення профілактичних щеплень тварин, яких вони утримують, наражаючи тим самим на небезпеку для себе, своїх рідних, сусідів, знайомих, а також інших тварин.

Сибірка – це інфекційне захворювання спільне для багатьох видів тварин (ВРХ, ДРХ, коні, свині, хутрові звірі, дикі тварини) а також і людини, яке викликає інтоксикацію, лихоманку, набряки, карбункули, враження різних органів. Особливість цього захворювання в тому, що збудник може утворювати спори, які стійкі в зовнішньому середовищі, ґрунті зберігаються десятки років. Так,  захворювання лікується антибіотиками, але наслідки для здоров’я залежать від багатьох факторів, в тому числі  від вірно та вчасно поставленого діагнозу.

На сьогодні для профілактики сибірки у тварин використовують вакцинацію. Дорослих тварин щеплюють раз у рік, молодняк: коней з 9 місячного віку; ВРХ з 3-місячного віку та ревакцинація (повторне щеплення) через 6 місяців: ДРХ з 3-місячного віку та ревакцинація через 3 місяці. Щеплених тварин не можна забивати 14 днів.

Отже, слід з розумінням та відповідальністю ставитися до профілактичних обробок, щеплень тварин, які проводяться лікарями ветеринарної медицини, цим самим ви робите особистий внесок в забезпечення епізоотичного благополуччя нашої держави та захист здоров’я населення.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.