Новини

25 Жовтня 09:32
ЧИ ПОТРІБНО ПРОВОДИТИ ПРОФІЛАКТИКУ ЗАХВОРЮВАННЯ НА СИБІРКУ У ТВАРИН?
ЧИ ПОТРІБНО ПРОВОДИТИ ПРОФІЛАКТИКУ ЗАХВОРЮВАННЯ НА СИБІРКУ У ТВАРИН?

Чи не кожен чув або читав в новинах про випадок захворювання людей на сибірку, і не де-небудь, а в Україні (Одеська область). В чому причина?  Все просто – нехтування громадянами вимог профілактичних щеплень інфекційних захворювань у тварин. Люди, в силу різних причин, відмовляються від проведення профілактичних щеплень тварин, яких вони утримують, наражаючи тим самим на небезпеку для себе, своїх рідних, сусідів, знайомих, а також інших тварин.

Сибірка – це інфекційне захворювання спільне для багатьох видів тварин (ВРХ, ДРХ, коні, свині, хутрові звірі, дикі тварини) а також і людини, яке викликає інтоксикацію, лихоманку, набряки, карбункули, враження різних органів. Особливість цього захворювання в тому, що збудник може утворювати спори, які стійкі в зовнішньому середовищі, ґрунті зберігаються десятки років. Так,  захворювання лікується антибіотиками, але наслідки для здоров’я залежать від багатьох факторів, в тому числі  від вірно та вчасно поставленого діагнозу.

На сьогодні для профілактики сибірки у тварин використовують вакцинацію. Дорослих тварин щеплюють раз у рік, молодняк: коней з 9 місячного віку; ВРХ з 3-місячного віку та ревакцинація (повторне щеплення) через 6 місяців: ДРХ з 3-місячного віку та ревакцинація через 3 місяці. Щеплених тварин не можна забивати 14 днів.

Отже, слід з розумінням та відповідальністю ставитися до профілактичних обробок, щеплень тварин, які проводяться лікарями ветеринарної медицини, цим самим ви робите особистий внесок в забезпечення епізоотичного благополуччя нашої держави та захист здоров’я населення.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу