Новини

20 Листопад 12:23
Ціни на ціннику та у чеку не співпадають. Як діяти – розповіла Держпродспоживслужба у Сумській області
Ціни на ціннику та у чеку не співпадають. Як діяти – розповіла Держпродспоживслужба у Сумській області

Хоча б раз, але кожен з нас зустрічався із проблемою, коли ціни у чеку і на ціннику не співпадають. А у відповідь від персоналу ми чуємо лише «Акція закінчилась, нові надходження – ще не встигли змінити цінник, але у програмі забита вже нова ціна», і тільки інколи чуємо – «Вибачте, зараз все виправимо». То що ж робити, коли магазин не йде на зустріч покупцю і не визнає своєї провини? Дізнавалися у Держпродспоживслужби в Сумській області

Продавець, який реалізує продукцію, повинен обов'язково зазначати ціну кожної одиниці такої продукції або однієї категорії продукції та ціну однієї стандартної одиниці цієї продукції.

Написи щодо ціни реалізації продукції мають бути чіткими і простими для розуміння.

Ціна продукції повинна включати в себе всі податки та неподаткові обов'язкові платежі, які відповідно до законодавства сплачуються споживачем під час придбання відповідної продукції. І всі ціни мають бути вказані виключно у грошовій одиниці України – гривні.

На жаль, дуже часто трапляється ситуація, коли споживач бачить одну ціну на ціннику певного товару і, власне, розраховує сплатити саме таку ціну, однак під час розрахунку на касі виявляється, що ціна на вибраний товар є іншою, як правило, більшою. Без сумнівів, у такому випадку порушені його права як споживача. Також слід пам’ятати, що нечіткі або двозначні положення договорів із споживачами тлумачаться на користь споживача. Згідно Закону України «Про захист прав споживачів» дані про ціну товару, зазначені на цінниках, вже є достовірними та своєчасними.

Отже, при виникненні відповідних непорозумінь при розрахунку за товар насамперед слід звернутися до адміністрації магазину з вимогою повернення різниці між ціною на ціннику та ціною, зазначеною у чеку. Відмова продати вам товар за такою ціною є знову ж таки порушенням вашого права споживача. У випадку відмови можна залишити відповідний запис у Книзі відгуків і пропозицій. Також не зайвим буде одразу ж зібрати докази порушення ваших прав: сфотографувати цінник і, звичайно ж, зберегти чек. Споживач може також звернутися із відповідною заявою про порушення своїх прав до суду або до управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській в області особисто або направляти звернення на електронну пошту: post@dpss-sumy.gov.ua. За консультацією та роз’ясненнями звертайтесь за телефоном (0542) 77-90-46.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.