Новини

29 Травень 14:18
Держпродспоживслужба в Сумській області інформує: змінилися правила забою тварин
Держпродспоживслужба в Сумській області інформує: змінилися правила забою тварин

З набранням чинності ЗУ «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», відбулися зміни в правилах забою тварин, які вплинуть на можливість реалізації готової продукції.

«Відповідно до нових правил, кількість забитих, не на бойні (подвірно), тварин зменшується в тиждень до трьох голів свійських тварин, а також п'яти голів свійської птиці та кролів на день», - зазначає начальник управління безпечності харчових продуктів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктор Науменко.

Для забезпечення якості та безпечності продуктів, забій здійснюється за умови проведення передзабійного та післязабійного огляду державним ветеринарним інспектором або уповноваженим ветеринаром (крім диких тварин забитих на полюванні).

Не придатним для споживання визначається м’ясо, яке отримане із тварин, що не були піддані передзабійному і післязабійному огляду.

Також, не придатною вважається продукція, яка отримана з тварини, що померла до забою, була заражена хворобою або мала ознаки виснаження. Не допускається до реалізації на ринках м’ясо, яке не відповідає мікробіологічним критеріям, містить сторонні предмети, великі залишки забруднюючої речовини, оброблене ультрафіолетовим випромінюванням, та з будь-яких інших причин, які становлять загрозу для здоров’я людини.

В разі виникнення питань, за роз’ясненнями можна звернутися до головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.