Новини

09 Серпень 16:45
ДО УВАГИ ПОКУПЦІВ НАСІННЯ ТА САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ!
ДО УВАГИ ПОКУПЦІВ НАСІННЯ ТА САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ!

Наближаються терміни посіву озимих культур під урожай 2019 року та осінньої посадки плодово-ягідних культур і, відповідно, постає питання придбання якісного насіння та садивного матеріалу. Спеціалісти відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області роз’яснюють, як обрати якісне насіння та садивний матеріал.

Якщо ви плануєте закупити насіння сільськогосподарських культур або  садивного матеріалу багаторічних рослин – обов'язково вимагайте від продавця відомості про товар, який ви хоче придбати, а саме: на посівні якості насіння та товарні якості садивного матеріалу – сертифікати України, протоколи лабораторних випробувань,  фітосанітарні сертифікати, інші документи передбаченні законодавством.

Обов’язково зберігайте чек на придбання насіння, лише з його допомогою зможете довести, що придбали товар саме в тому місці. Підприємець, який торгує на ринку і у якого відсутній касовий апарат, повинен видати товарний чек, в якому вказує назву товару, номер партії, дату покупки та ставить підпис і печатку (якщо є).

Використання та реалізація насіння, яке не забезпечене супровідними документами про їх походження та якість – забороняється. Власник насіння повинен гарантувати відповідність посівних якостей насіння та садивного матеріалу, зазначених у документах.

Партії насіння, в яких вийшов строк дії документу на посівні якості, підлягають повторному обов’язковому лабораторному випробуванню (аналізуванню).

Більш детальну інформацію та консультації з вищезазначених питань можна отримати у відділі контролю в сфері насінництва та розсадництва  управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області за адресою: вул. Гамалія, 25, м. Суми, 40021, тел. 77-90-43.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.