Новини

06 Липень 14:42
ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!
ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!

Останнім часом почастішали випадки, коли суб’єкти господарської діяльності у разі виявлення у них порушень законодавства про рекламу, не пред’являють відповідних дозволів на її розміщення, що дає підстави вважати, що їх немає.     

Управління захисту споживачів нагадує, що якщо ви плануєте розмістити зовнішню рекламу підприємства, товару чи послуги,  вам необхідно звернутися до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів – до обласної державної адміністрацій для отримання дозволу на розповсюдження зовнішньої реклами, як це передбачено ст. 16 Закону України «Про рекламу».

Розповсюдження  зовнішньої реклами без наявності відповідного на те дозволу  тягне за собою відповідальність згідно ст. 27 Закону «Про рекламу» у розмірі п ’ятикратної  вартості  розповсюдженя реклами.

Додатково повідомляємо, що Верховна Рада заборонила розміщення реклами і рекламних засобів на підтримувальних, опорних та інших елементах контактної мережі та на засобах і обладнанні зовнішнього освітлення.

Відповідні зміни ухвалили до закону "Про рекламу" (№3454).

За таке рішення проголосували 226 народних депутатів із 329, зареєстрованих у сесійній залі.

Згідно з пояснювальною запискою, використання об’єктів благоустрою, як це і передбачається чинним законодавством, "буде відбуватись відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини".

Наразі , Законопроект перебуває на підписі у Президента України.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.