Новини

23 Серпень 10:00
ДОМОГОСПОДАРСТВА СУМЩИНИ, ЯКІ БАЖАЮТЬ ОТРИМАТИ ДОТАЦІЮ ЗА ВИРОЩУВАННЯ МОЛОДНЯКА ВРХ, ДО 1 ВЕРЕСНЯ МАЮТЬ ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ ДО СІЛЬСЬКИХ РАД
ДОМОГОСПОДАРСТВА СУМЩИНИ, ЯКІ БАЖАЮТЬ ОТРИМАТИ ДОТАЦІЮ ЗА ВИРОЩУВАННЯ МОЛОДНЯКА ВРХ, ДО 1 ВЕРЕСНЯ МАЮТЬ ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ ДО СІЛЬСЬКИХ РАД

При Сумській обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори відбулася відеоселекторна нарада щодо отримання дотацій за вирощування молодняка ВРХ у якій прийняв участь перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Євген Лазоренко. 
В Україні реалізується програма державної підтримки галузі тваринництва за напрямом: «Спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб». На цей напрям державним бюджетом передбачені кошти в сумі 700 млн. грн. 
До 1 вересня сільські, селищні, міські ради, об’єднані територіальні громади продовжують приймання документів від фізичних осіб на отримання дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби. Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб. Дотація надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка.
Згідно із умовами 1 етапу програми, документи варто було подавати до 1 травня. За підсумками першого етапу програми на Сумщині було підготовлено і подано на розгляд Мінагрополітики документи від 181 фізичної особи. Загальна сума дотації становила близько 340 тисяч гривень. Наразі кошти знаходяться на рахунках фізичних осіб, які брали участь у першому етапі програми. Протягом другого етапу програми документи приймаються до 1 вересня. 
Щоб отримати дотацію за утримання молодняка великої рогатої худоби до сільської, селищної та міської ради необхідно подати копії паспорта та ідентифікаційного коду фізичної особи – власника тварини, копію паспорту на молодняк ВРХ та довідку, яка підтверджує наявність рахунку у банківській установі.
Дотація виплачується за чотири місяці утримання молодняку ВРХ. За молодняк, який має вік від 4 місяців (але ще не настало 5 місяців) господар отримає дотацію в сумі 300 гривень, молодняк ВРХ від 8 до 9 місяців – 700 гривень (якщо вже отримував дотацію на 300 грн.) або 1000 грн., і за молодняк ВРХ віком від 12 місяців (якщо ще не настало 13 місяців) – 1,5 тис або 2,5 тис грн.
Микола Подопригора підкреслив, що дотація – це залучення бюджетних коштів на Сумщину. Тож у активізації роз’яснювальної роботи з населенням має бути зацікавлене, перш за все, місцеве самоврядування.
«Ми сьогодні, на жаль, часто бачимо, як сільські голови уникають відповідальності, не бажають виконувати свою роботу, а у результаті – жителі області потім говорять, що держава про них не турбується. Вони навіть не знають про цю програму. Так не повинно бути», – наголосив заступник голови облдержадміністрації і доручив головам райдержадміністрацій ще раз переговорити із сільськими головами щодо посилення інформаційної кампанії на селі.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.