Новини

01 Серпень 09:24
Дотримання антитютюнового законодавства на контролі Держпродспоживслужби
Дотримання антитютюнового законодавства на контролі Держпродспоживслужби

Згідно останніх статистичних даних в Україні станом на 2019 рік 24,2% дорослих є щоденними курцями (42,2% чоловіків і 9,4% жінок), половина із них хочуть позбутися тютюнової залежності.

Тому питання зменшення поширення куріння в Україні являється на сьогоднішній день одним із найбільш гострих та актуальних запитів сьогодення.

З цією метою у 2006 році Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну.

Вказаною конвенцією застосовані наступні заходи:

 • заборона реклами тютюну;
 • підвищення податків на тютюнові вироби;
 • захист населення від шкідливого впливу тютюну тощо.

Проявом конкретних дій в цьому напрямку стала ст. 22 Закону України «Про рекламу», згідно якої реклама тютюнових виробів забороняється:

 • на радіо, телебаченні та інших засобах масової інформації;
 • у наукових, довідкових та літературно-художніх виданнях;
 • засобами внутрішньої та зовнішньої реклами;
 • на транспорті та у місцях проведення масових заходів;
 • у мережі Інтернет, крім веб-сайтів, призначених для повнолітніх осіб, обов'язковою умовою доступу до яких є попередня ідентифікація віку користувачів.

Окрім того, реклама тютюнових виробів забороняється, якщо:

 • використовує у якості моделей осіб віком до 18 років;
 • містить зображення процесу паління;
 • розташовується ближче 300 метрів прямої видимості від ДНЗ та закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років;
 • формує думку, що паління є важливим фактором у досягненні успіху в спортивній/соціальній/сексуальній сферах;
 • формує думку, що паління тютюнових виробів має лікувальні/заспокійливі властивості або містить зображення лікарів;
 • заохочує до паління або негативно розцінює факт утримування від паління;
 • створює враження, що більшість людей палить.

Головне управління Держпродспоживслужби у Сумській області займає принципову позицію з цього питання і постійно здійснює контроль за рекламою, яка поширюється в області, а також попереджає замовлення та розповсюдження забороненої реклами.

Шановні споживачі!!!

Якщо ви побачили рекламу тютюнових виробів, яка не відповідає вищезазначеним вимогам – обов'язково зробіть фото та надішліть скаргу до Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області на електронну адресу post@dpss-sumy.gov.ua, або зателефонуйте за номером (0542) 77-90-29.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.