Новини

15 Травень 10:50
Дотримання вимог законодавства про безпечність та якість харчових продуктів – прямий обов’язок операторів ринку
Дотримання вимог законодавства про безпечність та якість харових продуктів – прямий обов’язок операторів ринку

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області наголошує, що суб'єктам господарювання необхідно більш відповідально відноситися до своїх обов’язків стосовно забезпечення споживачів безпечною продукцією, адже при здійсненні інспектувань встановлюється багато порушень щодо додержання законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.

Інспекторами Шосткинського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області при проведенні інспектування стосовно додержання оператором ринку вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» було виявлено ряд порушень: потужність мала неналежний санітарний стан: підлога в торгівельній залі була брудна, під прилавками та вітринами значне накопичення бруду та пилу. На холодильниках та морозильних вітринах, полицях з продажу харчових продуктів накопичення пилу. Стелажі з харчовими продуктами розташовані впритул до стін, під стелажами значне накопичення бруду та сміття. Холодильна вітрина для зберігання ковбасних та молочних виробів всередині брудна, пошкоджена, мала щілини. Морозильні ларі для зберігання м’ясної та рибної сировини із середини брудні, та із значним нашаруванням снігової шуби. В брудних морозильних камерах зберігалася риба заморожена, продукція з м’яса птиці та свинини. Ковбасні та молочні вироби реалізовувалися в холодильних вітринах, які мали неналежний санітарний стан: холодильні камери пошкоджені, в щілинах накопичення пилу та бруду, який безпосередньо контактував з харчовими продуктами. Продукти в торгівельній залі реалізовувалися з відкритих ящиків без відповідного холодильного обладнання. В торгівельній залі здійснювалася реалізація хліба та батонів із брудних стелажів.

Інспекторами Шосткинського міськрайонного управління складено припис щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) та протокол про порушення Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» за що передбачена відповідальність згідно п.1 ч.1 ст. 65 Закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин». Керуючись п.1 ч.1 ст. 65, ст. 66 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» Головним державним ветеринарним інспектором Сумської області було винесено постанову про накладення штрафу щодо суб'єкта господарювання на загальну суму 28 тис. грн.

При повторній перевірці на виконання припису інспекторами було зафіксовано повне усунення суб'єктом господарювання усіх зазначених у приписі невідповідностей, виявлених при попередній перевірці.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.