Новини

06 Лютий 10:25
ДРУГА ХВИЛЯ ГРИПУ ТРИВАЄ
ДРУГА ХВИЛЯ ГРИПУ ТРИВАЄ

Епідемічна ситуація щодо захворюваності населення області на ГРВІ та грип на 5 тижні епідсезону 2019 року продовжує залишатися напруженою.

За даними офіційного веб-сайту ДУ «Сумський обласний центр МОЗ України» протягом звітного тижня за медичною допомогою звернулось 5902 особи, що на 413 осіб більше, ніж на попередньому тижні. Показник захворюваності (сумарно грип та гострі респіраторні вірусні інфекції) серед населення області складає 540,4 на 100 тис. населення, що на 7,5% більше показника, зареєстрованого на минулому тижні та на 7,3% більше порогового рівня (пороговий рівень - 503,8 на 100 тис. населення).

Перевищення порогового рівня захворюваності в області зареєстровано на чотирьох адміністративних територіях: Буринський та Сумський райони відповідно на 31,7 та 24.1%, міста Лебедин та Суми – відповідно на 96,0% та 24,8%.

В структурі захворілих питома вага дорослих та дітей віком до 17 років складає відповідно 33,9% та 66,1%. Захворюваність дітей в 10,5 разів перевищує захворюваність серед дорослих (показники захворюваності: дітей – 2273,1 на 100 тис. населення, дорослих – 217,4 на 100 тис. населення).

Через значну інтенсивність епідемічного процесу грипу та ГРВІ серед дітей, станом на 01.02.2019 року в містах та районах було повністю призупинено навчальний процес в 20 загальноосвітніх школах, в 1 дитячому навчальному закладі та в 1 коледжі. Частково призупинено навчальний процес у 5 загальноосвітніх школах.

Було зареєстровано 73 випадки грипу та грипоподібних захворювань ( за 4 тиждень – 81). З тяжким перебігом захворювання було госпіталізовано 256 осіб, із них дітей –147 (57%). Питома вага госпіталізованих серед всіх захворілих – 4,3%, в т. ч. дітей – 3,8%, дорослих –5,4%. Один випадок захворювання у дорослого жителя в м. Конотоп закінчився летально. (З початку сезону в області від ускладнень грипу померло 3 особи).

З метою уникнення ускладнень хвороби та можливих летальних випадків, рекомендується проводити щорічну вакцинацію проти грипу.

Щеплення робити рекомендовано впродовж всього епідемічного сезону, який в Україні триває з 1 жовтня по 1 травня. Тривалість імунітету після вакцинації становить в середньому 6 - 8 місяців, максимально до 1 року.

Для визначення штамів вірусів, що циркулюють на території області, з початку епідсезону у вірусологічній лабораторії ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) досліджено 63 зразки біологічного матеріалу (слиз із носоглотки) від захворілих осіб. В результаті досліджень наявність антитіл до вірусів грипу показали 34 зразки, зокрема 8 - до грипу А (Н3) та 1 – до грипу А (Н1), 25 – до вірусів грипу А, які не були субтиповані. Підтверджено також циркуляцію вірусу парагрипу типу 3, риновірусів, аденовірусів на інших збудників респіраторної групи інфекцій.

З метою зменшення вірогідності інфікування доречним буде порекомендувати уникати відвідування масових заходів, особливо в закритих приміщеннях та зі значним скупченням людей. За наявності проявів захворювання залишитися вдома.

Особливу увагу приділити в цей час дотриманню кашльового етикету (кашляти, прикриваючись хустинкою) та особистої гігієни (часте миття рук, застосування миючих засобів та антисептиків).

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.