Новини

19 Листопад 15:39
Другий апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність застосованих штрафних санкцій до суб'єкта господарювання у розмірі 6783,00 грн., за встановлення штендеру без дозвільних документів
Другий апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність застосованих штрафних санкцій до суб'єкта господарювання у розмірі 6783,00 грн., за встановлення штендеру без дозвільних документів

Під час здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області на території м. Глухів, біля торгового центру, виявлено факт розміщення суб'єктом підприємницької діяльності штендеру без дозвільних документів від виконавчого органу міської ради, що є порушенням ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу».

По даному факту, Головним управлінням прийняті рішення про застосування до суб’єкта господарювання штрафних санкцій на загальну суму 6783,00 грн. та підготовлено адміністративний позов до Сумського окружного адміністративного суду щодо стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства про рекламу. За результатами розгляду справи суд дійшов висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог та прийняв рішення про стягнення штрафних санкцій.

Не погодившись з даним судовим рішенням, суб’єкт господарювання подав апеляційну скаргу до Другого апеляційного адміністративного суду.

Спеціалістами Головного управління підготовлено обґрунтований відзив на апеляційну скаргу. Під час розгляду даної справи в апеляційній інстанції доведено правомірність проведеної перевірки та застосованих штрафних санкцій у зв’язку з чим постановою Другого апеляційного адміністративного суду в задоволенні апеляційної скарги суб’єкту господарювання було відмовлено.

Головне управління звертає увагу суб’єктів господарювання, що розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться лише на підставі дозволів які надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів – на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил (2067-2003-п), що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.