Новини

26 Липень 15:17
Другий апеляційний адміністративний суд визнав законним застосування штрафних санкцій до Сумської дирекції АТ «Укрпошта» за порушення у сфері безпечності харчових продуктів
Другий апеляційний адміністративний суд визнав законним застосування штрафних санкцій до Сумської дирекції АТ «Укрпошта» за порушення у сфері безпечності харчових продуктів

У жовтні 2018 року спеціалістами Сумського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, проведено плановий захід на роздрібній базі Сумської дирекції АТ «Укрпошта», де зафіксовано значну кількість порушень щодо дотримання вимог забезпечення безпечності харчових продуктів та гігієнічних вимог. А саме, потужність не підтримується в чистоті, транспортні засоби одночасно перевозять харчові продукти, поштові відправлення та побутову хімію, харчові продукти не захищені від забруднення на всіх стадіях обігу, не ведеться результативна боротьба з гризунами, відсутні докази, що на потужність допускається персонал, який не має протипоказань щодо поводження з харчовими продуктами та інші, що є порушенням норм Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». За результатами даного заходу був виданий припис та надано термін для усунення виявлених порушень вимог законодавства. Також, Головним управлінням винесено постанову про накладення на Сумську дирекцію АТ «Укрпошта» штрафу у розмірі 37230,00 гривень.

 З метою перевірки виконання припису щодо усунення виявлених порушень, спеціалістами в листопаді 2018 року було здійснено позаплановий захід на роздрібній базі Сумської дирекції АТ «Укрпошта» та встановлено, що виявлені порушення щодо дотримання вимог у сфері безпечності харчових продуктів усунуто не було. По даному факту, Головним управлінням винесено постанову про накладення на Сумську дирекцію АТ «Укрпошта» штрафу у розмірі 29784,00 гривень. Одночасно оператору ринку повторно винесений припис, яким надано термін для усунення даних порушень.

Не погодившись з даною постановою, оператор ринку оскаржив її до Сумського окружного адміністративного суду. Під час розгляду даної справи в суді, відділом правового забезпечення Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було доведено правомірність проведеної перевірки та застосованих штрафних санкцій, у зв’язку з чим рішенням Сумського окружного адміністративного суду відмовлено в задоволенні позовних вимог Сумської дирекції АТ «Укрпошта».

Проте, не погодившись з судовим рішенням, Сумська дирекція АТ «Укрпошта» оскаржила його до Другого апеляційного адміністративного суду. За результатами розгляду справи, постановою Другого апеляційного адміністративного суду в задоволенні апеляційної скарги Сумської дирекції АТ «Укрпошта» було відмовлено.

Крім того, у липні 2019 року здійснено повторний позаплановий захід, під час якого встановлено, що вищевказані порушення усунуті не були. Враховуючи те, що Сумська дирекція АТ «Укрпошта» знехтувала виданим приписом та повторно не усунула порушення, в термін який був узгоджений з довіреною особою в. о. директора філії Сумська дирекція АТ «Укрпошта», до оператора ринку застосовано штраф у розмірі 33384,00 грн.

Таким чином, фактично Другий апеляційний адміністративний суд визнав обґрунтованим та законним відображення виявлених порушень у розпорядчих документах, які були винесені Головним управлінням на підставі яких до Сумської дирекції АТ «Укрпошта» застосовано штрафні санкції на загальну суму
100,3 тис. грн.

На даний час, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області вживаються заходи щодо примусового стягнення застосованих штрафних санкцій на користь державного бюджету через органи ДВС та вжиття необхідних заходів оператором ринку щодо усунення виявлених порушень у визначений в приписі строк.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.