Новини

18 Квітень 10:23
ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

За даними офіційної статистичної звітності (сайт ДУ СОЛЦ МОЗ України) в області протягом 3 місяців 2018 року ускладнення епідемічної ситуації, в т.ч. виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та інших інфекційних захворювань серед населення не зареєстровано. В Україні на 15.04.2018 року згідно матеріалів сайту Держпродспоживслужби зареєстровано 19 спалахів кишкових інфекцій.

У березні у м. Ромнах зареєстровано випадок харчового ботулізму у побуті після виживання овочевих консервів домашнього приготування. Хворий до теперішнього часу після стабілізації стану здоров’я, в тому числі за рахунок проведення специфічного лікування (введення протиботулінічного антитоксину), перебуває на стаціонарному лікуванні у Роменській центральній районній лікарні.

Показник захворюваності населення сальмонельозами нижче за минулорічний на цей період року у 1,28 рази і становить 1,91 на 100 тисяч населення. Випадки зареєстровано в Кролевецькому (15,80 на 100 тис. нас.), Тростянецькому (2,86) районах, а також в Сумах (1,49), Ромнах (10,01), Лебедині (3,85) та Охтирці (6,24). Показники на більшості названих адміністративних територій, крім м. Суми, перевищують середньообласний рівень.

Показник захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ), викликані встановленими збудниками, на 37,11% нижче минулорічного рівня і становлять 18,14 випадків на 100 тисяч населення. Однак, випадки захворювань реєструються майже на всіх адміністративних територіях крім Великописарівського, Краснопільського, Путивльського, районів та м. Ромни. Найвищі показники - в Кролевецькому (55,29), Конотопському (48,71), Охтирському (46,05 випадків на 100 тисяч населення) районах, які перевищують середньообласний показник.

Показники захворюваності, що перевищують середньообласний рівень, зареєстровано також у Сумах (25,03) та 4 містах обласного підпорядкування: Охтирка (41,64), Лебедин (34,66), Глухів (24,25) та Конотоп (17,62 випадків на 100 тисяч населення).

ГКІ вірусного проходження в області зареєстровано 21 випадок, що відповідає минулорічному рівню. Половина з них (10 випадків) – на території міста Охтирки, 9 – у Охтирському районі. Показник по області становить 1,91 на 100 тисяч населення проти 1,48 – за цей же період в минулому році.

Показник захворюваності ГКІ з невстановленим збудником становить 10,70 на 100 тисяч населення, що на 45,37% нижче за минулорічний - 19,59. Захворюваність реєструвалась в 13 районах та 4 містах обласного підпорядкування.

Захворюваність на гострий вірусний гепатит А по області становить 0,82 випадки на 100 тисяч населення проти 2,09 – для відповідного періоду в 2017 році. Всього по області зареєстровано 9 випадків, 4 з яких у Сумах (що становить 1,12 на 100 тисяч населення), 2 – у Лебедині (7,70 на 100 тисяч населення), по 1 – у Охтирці,Тростянецькому та Путивльському районах.

Не минула загроза забруднення питної води збудниками інфекційних хвороб (вірусного гепатиту А, шигельозу, ентеровірусів та інших гострих кишкових інфекцій) внаслідок потрапляння талих та дощових вод до джерел водопостачання, особливо таких як шахтові колодязі громадського користування, що можливе за наявності порушень їх облаштування. Не виключене забруднення джерел централізованого водопостачання при наявності аварійних ділянок водогонів.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області надіслані інформаційні листи до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування для своєчасного вжиття заходів для забезпечення населення доброякісною питною водою та недопущення ускладнення епідемічної ситуації через реалізацію водного фактора передачі збудників інфекційних хвороб. 20 квітня 2018 року питання запобігання епідемічним ускладненням у весняно-літній період за ініціативою Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області буде розглянуто на засіданні постійної обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС). 

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.