Новини

25 Червень 10:02
Фітофтороз томатів та картоплі – не вирок
Фітофтороз томатів та картоплі – не вирок

В другій половині червня на території Сумської області складаються сприятливі погодні умови для ураження рослин томатів  бурою гниллю або фітофторозом.

Збудник хвороби – Phytophthora infestans перш за все уражує посадки картоплі. Розвиткові хвороби сприяють висока відносна вологість повітря, часті дощі, тумани, роси, підвищена температура повітря (22-24º С) вдень та холодні ночі. Поєднання цих умов може призвести до епіфітотійного розвитку хвороби.

В наш час досить легко розгубитись в асортименті препаратів, які нам пропонують продавці. Оскільки на ринку з’явилося дуже багато фальсифікованих  пестицидів, препарати для захисту варто купувати лише в спеціалізованих магазинах та вимагати сертифікат якості на них.

На присадибних ділянках слід застосовувати лише ті пестициди, які дозволені для роздрібного продажу населенню. Вони пройшли випробування і призначені для захисту рослин в умовах приватного сектору.

Для зменшення ризику масового розвитку хвороби слід дотримуватись наступних правил:

  • посадки томатів розміщувати на добре освітлених та провітрюваних місцях;
  • не допускати загущення посадок
  • рослини по мірі росту потрібно підв’язувати;
  • регулярно прополювати бур’яни;
  • обривати нижнє листя, яке торкається землі;
  • поливати обов’язково під корінь, не замочуючи листя;
  • після дощу варто зрихлити грядку;
  • перше обприскування фунгіцидами  проводять при появі фітофторозу на ранніх сортах картоплі, наступні – через 10-14 днів;

Фунгіциди поділяються на контактні та системні. Контактні пригнічують інфекцію лише на обробленій поверхні листків та плодів. Більш ефективними вважаються системні, які проникають у тканини через наземні органи та кореневу систему рослин і насіння, переміщуються по судинній системі, запобігаючи ураженню тканин, що знаходяться на певній відстані від місця нанесення. Але за сезон ними варто робити не більше трьох обприскувань і останнє – за 14-20 днів до збору врожаю;

При виборі препаратів обов’язково слід чергувати препарати з різними діючими речовинами, щоб не було звикання у патогена хвороби.

За настання жаркої та сухої погоди та відсутності хвороби, обробки можна припинити.

Отже на присадибних ділянках ми  займаємось вирощуванням продукції перш за все для себе, та наших близьких, тому слід бути пильними при виборі препарату та при роботі із засобами захисту рослин дотримуватися діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98, а також  правил техніки безпеки.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу