Новини

25 Вересень 21:06
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ОПЕРАТИВНО ЗРЕАГУВАЛО НА ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАБРУДНЕННЯ Р. ПСЕЛ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ОПЕРАТИВНО ЗРЕАГУВАЛО НА ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАБРУДНЕННЯ Р. ПСЕЛ

Після публікації в соціальних мережах відео щодо забруднення річки Псел в районі скиду стічних вод з очисних споруд КП «Міськводоканал» СМР» за дорученням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області було відібрано воду відкритої водойми (річка Псел) в межах населеного пункту Старе Село Сумського району на відповідність показникам, регламентованим  додатком 11  Державних санітарних правил планування та забудови населених  пунктів, затверджених наказом МОЗ України від 19.06.1996 р. № 173.

Дослідження проводилися Сумською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби за органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками, а також на наявність залишкових кількостей отрутохімікатів.

Згідно експертного висновку № 001198 п/18 від 24.09.2018 року  досліджені зразки води відповідають  вимогам за органолептичними та санітарно-хімічними показниками.

В той же час за результатами мікробіологічних досліджень встановлено перевищення загального мікробного числа на 10%,  (1100 КУО/мл при нормі 1000),  ентерококів – в 2,2 рази (1100 в 1 дм. куб. при нормі не більше 500),  вміст кишкової палички перевищив нормативний рівень понад 20 разів  (110000 при нормативі не більше 5000 в 1 дм3). При цьому виявлені термотривкі форми кишкової палички, що свідчить про свіже фекальне забруднення.

Результати аналізів направлені до Сумської місцевої прокуратури.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.