Новини

30 Серпень 14:47
Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області припинило незаконні дії КП «Міськводоканал»
Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області припинило незаконні дії КП «Міськводоканал»

До Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області звернулася громадянка, яка мешкає в м. Суми та не користується послугами КП «Міськводоканал» Сумської міської ради, що підтверджується довідкою голови квартального комітету. В той же час, згідно акту КП «Міськводоканал» було встановлено, що дана особа має земельну ділянку з власною скважиною, до мереж КП «Міськводоканал» не під’єднана. Громадянку було зобов’язано звернутись за проведенням аналізів води за власний рахунок та надати довідку квартального про те чи користується вона вуличною колонкою. При цьому, КП «Міськводоканал» не обґрунтував законність підстав для зобов’язання провести аналіз води з власної скважини та відмовився брати наявну довідку квартального, мотивуючи це тим, що дана фізична особа не перебуває з ним в договірних відносинах. Громадянці було розпочато незаконні нарахування за користування холодною водою та полив за встановленими нормативами. Підстави для відповідних нарахувань їй не було роз’яснено.

Зазначена особа звернулась до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області. Відділом правового забезпечення було роз’яснено заявниці її права, способи їх захисту та надано правову допомогу в підготовці звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

У серпні 2019 року на підставі звернення вказаної фізичної особи спеціалістом Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області була проведена позапланова перевірка КП «Міськводоканал» Сумської міської ради з питань формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін зазначених у зверненні.

Під час перевірки було виявлено порушення порядку встановлення та застосування державних (регульованих) цін, а саме проведення відповідній фізичній особі нарахування плати за послуги централізованого водопостачання без укладення відповідного договору та якими фактично заявниця не користувалася, чим було порушено п.1 ст.12, п.14 ст.23 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.8 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630.

За результатами перевірки складено акт, видано припис про проведення перерахунку зайво нарахованих громадянці коштів та застосовано адміністративне стягнення до начальника абонентського відділу КП «Міськводоканал» Сумської міської ради у вигляді штрафу.

На даний час всі виявлені порушення усунені, припис, виданий Головним управління Держпродспоживслужби в Сумській області виконаний.

Звертаємо увагу споживачів, що відповідно до чинного законодавства нарахування плати за послуги з централізованого водопостачання повинно здійснюватись після укладення договору на надання даних послуг та у разі їх фактичного споживання.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.