Новини

25 Жовтня 11:43
Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області в судовому порядку довело законність припису про повернення споживачам за необґрунтовано отриману виручку в сумі 23,5 тис. грн.
Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області в судовому порядку довело законність припису про повернення споживачам за необґрунтовано отриману виручку в сумі 23,5 тис. грн.

В травні 2019 року спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області була проведена планова перевірка ДП «Тростянецький лісгосп» з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Під час перевірки було встановлено порушення порядку формування, встановлення та застосування цін на дрова, що реалізуються населенню для побутових потреб за рахунок застосування рентабельності у розмірі, що не перевищує 5%, який встановлений п.1 розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 28.10.2010 р. №715 «Про державне регулювання цін на паливно-енергетичні ресурси, що відпускаються населенню для побутових потреб».

В результаті застосування неправомірних цін підприємство отримало необґрунтовану виручку у сумі 23 554,89 грн.

За результатами перевірки було винесено припис про усунення порушення порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін шляхом проведення розрахунків та встановлення цін на дрова, що реалізуються населенню для побутових потреб з урахуванням рентабельності в розмірі 5% та повернути зайво нараховані споживачам та необґрунтовано отримані підприємством в період з 02.01.2019 по 30.04.2019 кошти у сумі 23 554,89 грн.

ДП «Тростянецький лісгосп» не погодився з винесеним приписом та оскаржив його до Сумського окружного адміністративного суду.

За результатом розгляду справи Сумський окружний адміністративний суд рішенням від 09 жовтня 2019 року підтвердив правомірність висновків Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, наявність фактів порушення суб’єктом господарювання вимог чинного законодавства щодо реалізації дров, що відпускаються населенню для побутових потреб та законність винесеного припису.

Звертаємо увагу споживачів, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.96 р. N 1548 та розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 28.10.2010 № 715 встановлено державне регулювання цін на дрова, що відпускаються населенню для побутових потреб та затверджена рентабельність на торф паливний кусковий, торф’яні брикети та дрова, що відпускаються населенню для побутових потреб, у розмірі 5% до їх повної собівартості виробництва.

У випадку порушень прав споживачів, передбачених законодавством споживачі мають право звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області за захистом їх порушених прав та поверненням необґрунтовано одержаних коштів суб’єктом господарювання.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.