Новини

12 Грудень 15:35
Головне управління надало правову допомогу постраждалій особі від незаконних дій квартирного агентства
Головне управління надало правову допомогу постраждалій особі від незаконних дій квартирного агентства

На адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надійшла заява від фізичної особи з-приводу намагання квартирного агентства незаконно заволодіти її грошовими коштами в сумі 78 000 гривень на підставі підробленого договору. В своїй заяві громадянка, зокрема, зазначила, що вказаний договір не підписувала та на її думку, він міг бути виготовлений шляхом монтування її підписів з інших документів. Також, вона зазначала, що сам договір за своїм змістом та формою не відповідає вимогам діючого законодавства.

За дорученням начальника Головного управління Віталія Моісеєнка відділом правового забезпечення було ретельно опрацьовано звернення та підготовлено клопотання до Ковпаківського районного суду щодо залучення Головного управління в якості третьої особи на стороні постраждалої фізичної особи у справі щодо стягнення з неї 78 000 гривень за позовом квартирного агентства. Законом України «Про захист прав споживачів» чітко визначені повноваження органів Держпродспоживслужби, до яких не відноситься надання висновків щодо відповідності умов договору вимогам діючого законодавства. Натомість, такі повноваження законом надані органам місцевого самоврядування. У зв’язку з цим, було підготовлено звернення до Сумського міського голови з метою одержання висновку щодо невідповідності умов договору статті 18 ЗУ «Про захист прав споживачів».

Крім того, було підготовлено та направлено звернення до Головного управління Національної поліції в Сумській області щодо підробки договору та можливих шахрайських дій.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.