Новини

04 Лютий 12:49
Головне управління здійснює захист державних символів України від незаконного використання у рекламних цілях
Головне управління здійснює захист державних символів України від незаконного використання у рекламних цілях

Через Урядову гарячу лінію до Головного управління надійшла скарга від фізичної особи щодо незаконного використання кольорів державного прапору в рекламних цілях.

Під час проведення перевірки спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області виявлено, що на сіті-лайті та у вітрині офісу ТОВ «Інтертелеком» розміщено рекламу, яка виконана на фоні, що імітує зображення Державного Прапора України та є порушенням п. 6 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про рекламу». По даному факту першим заступником начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Є. Лазоренком прийнято рішення про застосування штрафних санкцій у розмірі 4 250,00 грн.

За результатами проведених переговорів начальником відділу правового забезпечення з представником ТОВ «Інтертелеком», суб'єктом господарювання було визнано правопорушення та добровільно сплачено штрафні санкції.

В зв¢язку з добровільною сплатою застосованого штрафу відділом правового забезпечення був відкликаний позов з Одеського окружного адміністративного суду та направлені заяви щодо повернення сплаченого судового збору до державного бюджету.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області нагадує, що згідно ст. 8 Закону України «Про рекламу» використовувати або імітувати зображення державних символів забороняється, а в разі їх використання Законом передбачено сувору відповідальність.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.