Новини

01 Листопад 09:12
Головним управлінням були вжиті дієві заходи для усунення причин та умов, що призвели до харчового отруєння учнів Конотопського вищого професійного училища
Головним управлінням були вжиті дієві заходи для усунення причин та умов, що призвели до харчового отруєння учнів Конотопського вищого професійного училища

На початку жовтня до інфекційного відділення лікарні м. Конотоп зі скаргами на підвищення температури тіла, нудоту, блювання, потрапили 11 учнів. Після проведення медичного огляду серед інших учнів було виявлено ще 10 осіб зі скаргами та ознаками захворювання.

При опитуванні постраждалих учнів було з'ясовано, що напередодні захворювання вони вживали їжу у їдальні навчального закладу “Конотопське вище професійне училище” та у продуктових магазинах, розташованих поряд з навчальним корпусом і гуртожитком.

Управлінням безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області було проведено ряд позапланових заходів державного нагляду (контролю) стосовно додержання операторами ринку вимог Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”.

Під час інспектування було виявлено ряд порушень: не ведеться контроль температурних режимів; відсутні докази, що на потужність допускається персонал , який не має протипоказань щодо поводження з харчовими продуктами, в тому числі медичні книжки, записи, що персонал пройшов навчання з гігієни персоналу; в холодильних вітринах накопичення бруду, наявні сколи та в деяких місцях наявна іржа, потужності не підтримувалися в чистоті; недотримання персоналом санітарно-гігієнічних вимог; не надання доказів проведення чищення та дезінфекції обладнання та поверхонь, що контактують з харчовими продуктами та ін.

Отже, інспекторами було з'ясовано, що передача збудника інфекції серед учнів відбулася харчовим шляхом, адже суб'єкти господарювання здійснювали виробництво та реалізацію харчових продуктів не дотримуючись гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами.

Інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було перевірено три оператора ринку: заклад громадського харчування та два продуктових магазина, виявлено ряд порушень. Та за результатами перевірки кожному суб'єкту господарювання вручено приписи щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) та складено три протоколи про порушення Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів ” за що передбачена відповідальність згідно п.1 ч.1 ст 65 Закону “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин”. Керуючись ст. 65 Закону України “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин” головним державним ветеринарним інспектором Сумської області було винесено три постанови про накладення штрафу щодо суб'єктів господарювання на загальну суму 91806 грн.

При повторній перевірці на виконання приписів інспекторами було зафіксовано повне усунення суб'єктами господарювання усіх зазначених у приписах невідповідностей, виявлених при попередніх перевірках.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області наголошує, суб'єктам господарювання більш відповідально віднестися до своїх обов’язків стосовно забезпечення споживачів безпечною та якісною продукцією.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.