Новини

12 Листопад 15:31
Головним управлінням виявлено завищення на 8,31 млн. грн. собівартості послуг ТОВ “А-Муссон”, що призвело до істотного збільшення тарифу на вивезення побутових відходів для мешканців міста
Головним управлінням виявлено завищення на 8,31 млн. грн. собівартості послуг ТОВ “А-Муссон”, що призвело до істотного збільшення тарифу на вивезення побутових відходів для мешканців міста

До Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області в липні 2019 року надійшла скарга фізичної особи на порушення діючого законодавства під час формування тарифу на вивезення сміття ТОВ “А-Муссон”. За наказом начальника Головного управління Віталія Моісеєнка та згідно погодження Мінекономрозвитку, завідувачу сектору по контролю за регульованими цінами було доручено в жовтні 2019 року провести позапланову перевірку ТОВ “А-Муссон” на предмет правильності розрахунків на підставі яких виконавчим комітетом Сумської міської ради був затверджений тариф зазначеному підприємству з поводження з побутовими відходами.

За результатами перевірки було встановлено наступне. ТОВ “А-Муссон” застосовує тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами, затверджені рішенням виконкому Сумської Міської Ради № 397 від 23.07.2019. Разом з тим, під час аналізу розрахунків поданих суб'єктом господарювання, на підставі яких затверджувався зазначений тариф, були виявлені наступні порушення:

  • формування статті паливно-мастильні матеріали було проведено на підставі найвищої ціни на дизпалово в регіоні – 30,99 грн. (середньозважена ціна на АЗС в Сумській області на момент подачі розрахунків становила – 28,5 грн.).;
  • до планової калькуляції собівартості послуг віднесені витрати на заробітну плату працівників згідно планового штатного розпису, де оклади водіїв складають 10 тис. та 10,5 тис. грн., трактористів – 10 тис. грн., операторів диспетчерського руху – 8 тис. грн. Однак зазначений штатний розпис на момент подачі розрахунків та проведення перевірки введений в дію не був. На момент формування тарифів та проведення перевірки на підприємстві діяв штатний розпис, затверджений 18.03.2019 згідно якого посадові оклади водіїв і трактористів становили 5004 грн., операторів диспетчерського руху – 4280,38 грн., які майже вдвічі менші від зазначених в поданих розрахунках, що є порушенням вимог п. 11 Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, який затверджений постановою КМУ від 26.07.2006 №1010. Загальний обсяг завищення витрат в річному вимірі на заробітну плату в структурі собівартості послуг становив 4,64 млн. грн.;
  • в розрахунках поданих для затвердження тарифу підприємством був також зазначений прибуток в розмірі 3,67 млн. грн. Однак в порушення п. 21 порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, який затверджений постановою КМУ від 26.07.2006 №1010 на підприємстві відсутня інвестиційна програма в якій визначені напрямки використання зазначених коштів та кредити або запозичення на погашення яких необхідні відповідні кошти, в ході перевірки будь-яких документів в обгрунтування заявлення прибутку в такому розмірі підприємство інспектору не надало.

Загальний обсяг завищення собівартості послуг ТОВ “А-Муссон”, виявлений в ході проведеного позапланового заходу, становить 8 312 279,72 грн.

Зазначені порушення в розрахунках, які були подані суб'єктом господарювання до виконкому Сумської міської ради призвели до завищення тарифів:

1. Для мешканців багатоповерхових житлових будинків:

  • на поводження з ТПВ на 14,10 грн./куб.м.;
  • поводження з великогабаритними побутовими відходами на 34,64 грн./куб.м.;
  • поводження з ремонтними відходами на а 34,64 грн./куб.м.;

2. Для мешканців приватного сектора:

для мешканців багатоповерхових будинків:

  • на поводження з ТПВ на 25,49 грн./куб.м.;
  • поводження з великогабаритними побутовими відходами на 34,64 грн./куб.м.;
  • поводження з ремонтними відходами на 34,64 грн./куб.м.;

3. Для інших споживачів та бюджетних організацій завищення тарифу становить – 14,81 грн./куб.м.

За результатами перевірки підприємству був виданий припис, у якому зазначено про необгрунтоване завищення собівартості послуг на 8,31 млн. грн. та зобов’язано направити до виконавчого комітету Сумської міської ради уточнений розрахунок, з метою коригування затвердженого тарифу на вивезення побутових відходів. Крім того, на адресу виконавчого комітету Сумської міської ради був направлений припис про усунення виявлених під час перевірки порушень та необхідності проведення коригування затверджених тарифів на послуги ТОВ “А-Муссон”. Питання щодо усунення виявлених під час перевірки порушень знаходиться на особистому контролі начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталія Моісеєнка.

 
Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.