Новини

02 Жовтня 11:24
Картопляна міль страшніша за колорадського жука?
Картопляна міль страшніша за колорадського жука?

От і панує вже навкруги осінь – пора збирання і заготовки здорового, непошкодженого шкідниками врожаю. Так, саме непошкодженого шкідниками!

Ми звикли, що найбільший шкідник нашого другого хліба-картоплі-колорадський жук. Усі сили і засоби, народні способи боротьби направлені здебільшого саме проти нього. Але існує ще не менш шкідлива комаха -  картопляна міль.

Картопляна міль (лат. Phthorimaea operculella Zell) – небезпечний карантинний шкідник. Походить шкідник з Південної Америки. На даний час міль широко розповсюджена на всіх континентах. Перші випадки виявлення картопляної молі в Україні були зафіксовані ще у 1980 році в Криму. Картопляна міль пошкоджує картоплю (бульби та вегетативну частину), баклажани, тютюн, томати перець та інші пасльонові культури. Розмножується шкідник у полі та сховищах. Виліт метеликів відбувається у травні. Самки відкладають яйця на листках, стеблах, у грунті, на оголених бульбах картоплі. Характерна зовнішня ознака пошкодження бульб картоплі гусеницями – скупчення екскрементів на поверхні. Гусениці розвиваються в середині бульб, пронизуючи їх ходами, такі бульби нагадують губку.  Бульби картоплі, що сильно пошкоджені картопляною міллю стають непридатними для посадки та переробки.

В період вегетації в Сумській області регулярно проводиться обстеження пасльонових культур на виявлення шкідника. Також рекомендується знищувати бур’яни родини пасльонових, як резерваторів шкідника.

Завезти карантинні організми нескладно, а от виявити їх вчасно, локалізувати та ліквідувати набагато важче. Це вимагає чималих затрат. Тому усі суб’єкти господарювання зобов’язанні знати та виконувати фітосанітарні правила. Тільки спільними зусиллями можна ефективно виконувати завдання з карантину рослин, охорони природних багатств країни від занесення та розповсюдження шкідливих організмів.

 

Головний спеціаліст-

державний фітосанітарний інспектор                                                                      З. СЕРЕДА 

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу