Новини

02 Жовтня 11:24
Картопляна міль страшніша за колорадського жука?
Картопляна міль страшніша за колорадського жука?

От і панує вже навкруги осінь – пора збирання і заготовки здорового, непошкодженого шкідниками врожаю. Так, саме непошкодженого шкідниками!

Ми звикли, що найбільший шкідник нашого другого хліба-картоплі-колорадський жук. Усі сили і засоби, народні способи боротьби направлені здебільшого саме проти нього. Але існує ще не менш шкідлива комаха -  картопляна міль.

Картопляна міль (лат. Phthorimaea operculella Zell) – небезпечний карантинний шкідник. Походить шкідник з Південної Америки. На даний час міль широко розповсюджена на всіх континентах. Перші випадки виявлення картопляної молі в Україні були зафіксовані ще у 1980 році в Криму. Картопляна міль пошкоджує картоплю (бульби та вегетативну частину), баклажани, тютюн, томати перець та інші пасльонові культури. Розмножується шкідник у полі та сховищах. Виліт метеликів відбувається у травні. Самки відкладають яйця на листках, стеблах, у грунті, на оголених бульбах картоплі. Характерна зовнішня ознака пошкодження бульб картоплі гусеницями – скупчення екскрементів на поверхні. Гусениці розвиваються в середині бульб, пронизуючи їх ходами, такі бульби нагадують губку.  Бульби картоплі, що сильно пошкоджені картопляною міллю стають непридатними для посадки та переробки.

В період вегетації в Сумській області регулярно проводиться обстеження пасльонових культур на виявлення шкідника. Також рекомендується знищувати бур’яни родини пасльонових, як резерваторів шкідника.

Завезти карантинні організми нескладно, а от виявити їх вчасно, локалізувати та ліквідувати набагато важче. Це вимагає чималих затрат. Тому усі суб’єкти господарювання зобов’язанні знати та виконувати фітосанітарні правила. Тільки спільними зусиллями можна ефективно виконувати завдання з карантину рослин, охорони природних багатств країни від занесення та розповсюдження шкідливих організмів.

 

Головний спеціаліст-

державний фітосанітарний інспектор                                                                      З. СЕРЕДА 

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.