Новини

02 Листопад 11:12
КЛІЩІ ПРОДОВЖУЮТЬ АТАКУВАТИ ЛЮДЕЙ
КЛІЩІ ПРОДОВЖУЮТЬ АТАКУВАТИ ЛЮДЕЙ

Актуальна інформація для населення 

У зв’язку з теплою погодою на людей продовжують нападати кліщі. Через укус  кліща можливе інфікування людини збудником хвороби Лайма.

Хвороба Лайма - природно-осередкове інфекційне захворювання, що передається людині кліщами. Збудники хвороби - спірохети роду Борелія.

У поточному році за підсумками 9 місяців в області зареєстровано 210 випадків захворювання, 38 – з яких у вересні. Серед дітей зареєстровано 19 випадків.

Найвищий рівень захворюваності на хворобу Лайма,  як і в попередні роки відмічається у місті Сумах, що становить  50 % від загальної кількості захворілих по області ( за 9 міс. - 110 випадків). Зростання захворюваності на хворобу Лайма в області відбувається як на фоні поширення іксодових кліщів, так  і зростання рівня обізнаності населення щодо небезпеки укусів, симптомів хвороби та необхідності звернення за медичною допомогою.

Збудник ІКБ вражає внутрішні органи, суглоби, нервову систему людини.

Інкубаційний період захворювання в середньому становить 12 діб.

Особливою клінічною ознакою хвороби Лайма являється мігруюча еритема. На місці укусу кліща виникає кругла або овальна червона пляма, яка поступово збільшується у розмірах. Клінічні ознаки хвороби, схожі з ГРВІ: загальна слабкість, лихоманка, болі в м'язах, втома, біль у горлі.

Для хвороби характерні різноманітні ускладнення: ураження серця (до міокардиту), мігруючі болі в кістках, м’язах, суглобах.

Хвороба може переходити у хронічну форму (розвиваються артрит, остеартроз, розлади пам’яті, сну, порушення чутливості, тощо).

Кліщовий бореліоз не передається від людини до людини. Однак з метою запобігання небажаних наслідків хвороби, у разі нападу кліща, для правильного його видалення, слід звернутися до лікувально-профілактичного закладу.

 Виходячи  на  дачу, пікнік, у зону відпочинку та інше місце тимчасового перебування в умовах природного середовища слід застосовувати засоби захисту від нападу кліщів:

  1. Вдягатися у щільний з довгими рукавами світлих відтінків одяг і головний убір, на яких легше помітити кліща.
  2. Під час прогулянки та після повернення додому, проводити огляд одягу, шкіри, особливо вкритих волоссям ділянок, на наявність кліщів.
  3. Навіть за відсутності кліщів необхідно змінити білизну і одяг випрати та випрасувати. Не залишайте одяг біля ліжка та не спіть в ньому.
  4. Місця привалів, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу у радіусі 20-25 м.
  5. Для захисту від нападу кліщів використовуйте репеленти, які є у вільному продажу.

 

Підготовлено з використанням статистичних даних, оприлюднених на сайті ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.