Новини

05 Квітень 10:26
КОЛЕГІЯ З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИХ ЗАКЛАДАХ
КОЛЕГІЯ З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИХ ЗАКЛАДАХ

У м. Конотоп 03.04.2018р. відбулася колегія відділу освіти Конотопської міської ради за участю лікаря з загальної гігієни відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Баско Н.В., де розглядались питання по організації харчування дітей у навчально-виховних закладах міста.

У місті функціонують 14 загальноосвітніх шкіл та 14 дошкільних закладів. Гаряче харчування організоване в усіх навчальних закладах. Відсоток охоплення досить високий і складає  82,3%, в тому числі учні 1-4 класів – 100%, 5-9 класи – 71%, 10-11 класи – 56%.  Але хвороби  органів травлення серед школярів займають  2 рангове місце від усіх захворювань. В 2017 році за результатами профілактичних оглядів  виявлено 183 учні, які мають  хвороби органів  травлення, що становить 2,8%.

Продукти харчування в заклади освіти постачають підприємці згідно проведених тендерів відділом освіти.  Працюють  за перспективним двотижневим меню погодженим Конотопським міськрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області. Вартість гарячого харчування в школах  становить 14 грн., в дошкільних закладах – 22 - 26 грн.

На колегії були розглянуті виявлені порушення під час проведених планових перевірок та комісійних обстежень. Так у 2017р. планово перевірено 16 закладів освіти міста з питань додержання вимог санітарного законодавства з відбором зразків продукції для лабораторних досліджень. У 2018 р. планово перевірена одна загальноосвітня школа. Керівникам закладів надані приписи по усуненню порушень, виявлених під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), рекомендації по незадовільним результатам виявленим при лабораторних дослідженнях. Наголошено про дотримання термінів виконання наданих пропозицій Держпродспоживслужбою.

За результатами проведеної колегії вирішено провести комісійні перевірки в навчально-виховних закладах спільно з фахівцями відділу освіти та Держпродспоживслужби з метою профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь. Також заплановано додатково провести семінар-нараду з підприємцями, які здійснюють харчування в школах міста та з відповідальними особами по організації харчування в дитячих закладах з питань дотримання вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.