Новини

20 Липень 22:14
КОНТРОЛЬ ЗА НАСІННЯМ СОРТІВ РОСЛИН, НЕ ВНЕСЕНИХ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИ ТА/АБО ДО ПЕРЕЛІКУ СОРТІВ РОСЛИН ОЕСР ЩО ВВОЗИТЬСЯ В УКРАЇНУ
КОНТРОЛЬ ЗА НАСІННЯМ СОРТІВ РОСЛИН, НЕ ВНЕСЕНИХ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИ ТА/АБО ДО ПЕРЕЛІКУ СОРТІВ РОСЛИН ОЕСР ЩО ВВОЗИТЬСЯ В УКРАЇНУ

На виконання частини двадцятої та двадцять третьої статті 20 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» та Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу, не внесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, та/або Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку,  для селекційних, дослідних робіт і експонування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2016 року №691 (далі – Порядок), та на виконання доручення Першого заступника Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Жука А.О. від 09.07.2018 №602-06-06/28 11-13 липня 2018 року спеціалістами відділу контролю в насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки проведена робота щодо достовірності розташування ділянок для селекційних, дослідних робіт і експонування.

Згідно з Порядком зразки насіння і садивного матеріалу сортів рослин, невнесених до Реєстру сортів рослин України та/або до Переліку сортів рослин ОЕСР, ввозяться в Україну та вивозяться з України для селекційних, дослідних робіт і експонування фізичними особами - підприємцями або юридичними особами, які здійснюють виробництво насіння та/або садивного матеріалу (далі - суб’єкти насінництва та розсадництва), діяльність яких згідно з установчими документами пов’язана з селекційними, дослідними роботами, на підставі підтвердження.

Для отримання підтвердження суб’єкт насінництва та розсадництва звертається до Держпродспоживслужби або до центру надання адміністративних послуг із заявою за встановленою формою.

Після прийняття рішення про видачу підтвердження суб’єкт насінництва та розсадництва забезпечує використання зразків насіння і садивного матеріалу, що ввозяться на територію України для селекційних, дослідних робіт і експонування, відповідно до призначення.

На територію Сумської області зразки насіння кукурудзи та соняшнику сортів рослин, не внесених до Реєстру сортів рослин України та/або до Переліку сортів рослин ОЕСР завезені ТОВ «Монсанто Україна та ТОВ «Піонер насіння Україна» і висіяні у 3 господарствах області на площі понад 21 га.

Дослідні ділянки закладені з метою дослідження впливу погодних умов області, стійкості до хвороб та до різної дози пестицидів на гібриди та батьківські компоненти соняшника однорічного і кукурудзи звичайної, а також для проведення селекційних досліджень.

Узагальнена інформація щодо фактичного розташування ділянок та кількості ввезених зразків для селекційних, дослідних робіт і експонування надана до Депратаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва  Держпродспоживслужби.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.