Новини

05 Жовтня 15:20
КРОК НА ЗУСТРІЧ В ПОДОЛАННІ ЕПІЗООТИЧНИХ ПРОБЛЕМ ЩОДО ЛЕЙКОЗУ ВРХ У ДОМОГОСПОДАРСТВАХ НАСЕЛЕННЯ
КРОК НА ЗУСТРІЧ В ПОДОЛАННІ ЕПІЗООТИЧНИХ ПРОБЛЕМ ЩОДО ЛЕЙКОЗУ ВРХ У ДОМОГОСПОДАРСТВАХ НАСЕЛЕННЯ

За підтримки Сумської обласної державної адміністрації та Сумської обласної ради 04.10.2018 року відбулася нарада з питань запобігання захворювання корів на лейкоз в сільськогосподарських підприємствах та домогосподарствах населення.

Одним із пріоритетних завдань є підвищення добробуту населення та розвиток сільських територій. При цьому господарства населення беруть активну участь у виробництві сільськогосподарської продукції та забезпеченні продовольчих потреб регіону. Ними виробляється понад половину валової продукції сільського господарства Сумщини. Разом з тим надходження коштів від реалізації продукції тваринництва є вагомим джерелом доходів сільського населення.

За 9 місяців 2018 року господарствами населення, згідно статистичних даних, вироблено валової продукції на 1,99 млрд. гривень, що становить 51% до загального обласного показника, при цьому продукція галузі тваринництва  - на суму 803,8 млн. гривень, або 60,5% до показника області.

Особливої уваги на сьогодні потребує підтримка особистих селянських господарств в утриманні великої рогатої худоби.

Станом на 01.09.2018 в господарствах населення утримується 43,9 тис. голів корів, що на 2,7 тис. голів менше до 01.01.2018, та на 3,6 тис. голів до відповідного періоду минулого року.

Однією з причин зменшення поголів’я є їх захворювання на лейкоз.

За 8 місяців поточного року за результатами лабораторних досліджень 35,7 тисяч корів, що утримуються господарствами населення Сумської області, у 1638 голів встановлено захворювання на лейкоз.

нфіковане поголів’я худоби повинно бути реалізоване на забій лише на переробні підприємства. При цьому, реалізація такої худоби проводиться за цінами значно нижчими від закупівельних, що не дає можливості господарствам населення за виручені кошти придбати худобу в благополучних господарствах.

Існуюча ситуація в подальшому може привести до значного зменшення поголів’я великої рогатої худоби в господарствах населення та негативно вплинути на добробут сільського населення та продовольчу безпеку регіону.

Тому, на сьогоднішній день, є важливим питання по відшкодуванню матеріальних втрат при забезпеченні епізоотичної стабільності по лейкозу великої рогатої худоби у домогосподарствах населення. Обласна адміністрація у співпраці з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області клопоче перед обласною радою щодо запровадження цільової програми з фінансовою підтримкою селян, які займаються скотарством та потребують гарантованого фінансового захисту. Якщо все добре складеться програма запрацює вже з наступного року.

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.