Новини

13 Квітень 22:54
На Сумщині магазин побутової техніки отримав штраф в розмірі 25,5 тис. грн. за порушення законодавства при реалізації побутової техніки
На Сумщині магазин побутової техніки отримав штраф в розмірі 25,5 тис. грн. за порушення законодавства при реалізації побутової техніки

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області при здійсненні державного ринкового нагляду, в жовтні 2018 року проведено планову перевірку характеристик продукції в магазині «Магніт» м. Конотоп, а саме: електричного та електронного обладнання, кухонної техніки та техніки для використання в побуті у суб'єкта господарювання.

В ході перевірки були встановлені порушення вимог законодавства України про державний ринковий нагляд, а саме: виявлено, що щипці для волосся, щипці для вирівнювання волосся та тостер реалізовувалися за відсутності знака відповідності та без належного маркування, що є порушенням Постанови Кабінету Міністрів України № 1067 від 16.12.2015р. «Про затвердження Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання» та Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції». Зазначені порушення також можуть свідчити про реалізацію фальсифікованої продукції.

За введення вищевказаної продукції в обіг начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області В. Моісеєнком прийняті рішення про застосування до суб’єкта господарювання штрафних санкцій. 

Начальником відділу правового забезпечення підготовлено адміністративний позов до Сумського окружного адміністративного суду та в ході судового розгляду доведено законність проведеного планового заходу державного ринкового нагляду та застосованих штрафних санкцій. У зв'язку з цим, Сумським окружним адміністративним судом задоволено позовні вимоги та прийнято рішення про стягнення з суб’єкта господарювання штрафних санкцій на загальну суму 25 500 грн. 00 коп.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області попереджає суб'єктів господарювання, що відповідно до ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» за введення продукції в обіг, яка не відповідає встановленим вимогам, передбачені штрафні санкції від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.