Новини

23 Лютий 12:20
НА СУМЩИНІ ПІД ГОЛОВУВАННЯМ ПЕРШОГО ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ ВІДБУЛАСЬ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЯ З ПИТАНЬ ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ
НА СУМЩИНІ ПІД ГОЛОВУВАННЯМ ПЕРШОГО ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ ВІДБУЛАСЬ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЯ З ПИТАНЬ ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

У приміщенні Сумської обласної державної адміністрації 22 лютого 2018 року відбулась відеоселекторна нарада під головуванням першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима МАРТИНЮКА щодо системи дотацій та стану підготовки областей до проведення весняно-польових робіт.

Участь у відеоконференції взяли заступник голови облдержадміністрації Микола Подопригора, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак, начальник ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» Віталій Садовий, директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець,  фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, Департаменту АПР Сумської ОДА та інших територіальних органів.

«У цьому році державні дотації агровиробникам мають декілька особливостей, про які необхідно поінформувати кожного представника цієї галузі. Так першим і основним є підтримка тваринництва. На це з державного бюджету спрямовується 4 із 6 мільярдів гривень», – наголосив Максим Мартинюк на нараді у Сумах.

За його словами, система дотацій буде охоплювати максимально широкий спектр агровиробників як за розміром, так і за формою власності – від великих підприємств, що інвестують у тваринницькі комплекси, до сімейних ферм і домашніх господарств.

У 2018 році в Україні на підтримку фермерів, а також об’єднань у форматі кооперативів, виділено 1 мільярд гривень. Буде компенсовано 80% вартості насіння виключно вітчизняної селекції, здешевлено кредити, нададуть 15% додаткові компенсації на придбання вітчизняної сільгосптехніки.

Державні дотації також будуть спрямовані і на підтримку покращення генетики молочного поголів’я (скотарства, свинарства і вівчарства). Буде відшкодовуватися вартість купівлі високопродуктивного молодняка вітчизняної або зарубіжної селекції у розмірі 50% та вартість біологічного матеріалу (ембріонів).

Звертаючись до учасників наради, Максим Мартинюк звернув увагу на те, що сьогодні в Україні сектор молочного скотарства перебуває у зоні ризику. Тому у 2018 році підприємства, які утримують молочні стада, отримають адресну дотацію у розмірі 1500 гривень на одну голову. Також буде стимулюватися вирощування домашнього молодняка. Якщо сьогодні в Україні телят здають через два тижні після народження, то наразі власникам буде запропоновано виплату у розмірі 2500 гривень за утримання молодняка протягом року.

Також під час відеоселектору було обговорено питання щодо стану підготовки областей до проведення комплексу весняно-польових робіт та забезпеченості товаровиробників матеріально-технічними ресурсами.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу