Новини

21 Травень 17:28
Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров’я
Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров’я

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що 22 травня 2019 року відзначається Міжнародний день біорізномініття за темою: «Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоровя».

Міжнародний день біорізноманіття зосереджується на біорізноманітті як фундаменті нашого харчування та здоров'я, а також на ключовому каталізаторі для трансформації харчових систем та відповідно покращення здоровя людей. Тема має на меті використання знань та поширення інформації про залежність наших продовольчих систем, харчування та здоровя від біорізноманіття та здоровя ексистем. Різноманітність, яку надають наші природні екосистеми для людського існування та добробуту на Землі, одночасно сприяє іншим Цілям Сталого Розвитку, включаючи помякшення зміни клімату та адаптацію, відновлення екосистем, чисту воду та нульовий голод.

За останні 100 років, більше ніж 90% сортів рослин зникли з полів фермерів. Породи багатьох домашніх тварин втрачено, на територіях 17 головних у світі рибальських угідь здійснюється рибальство на межі сталих лімітів. Різноманіття місцевих систем виробництва продуктів харчування знаходиться під загрозою, у тому числі системи пов’язані з корінними, традиційними та місцевими знаннями. На тлі зниження агробіорізноманіття зникають, також, необхідні знання традиційної медицини та місцевих продуктів харчування. Втрата різноманіття раціону виступає одним із факторів ризику для здоров’я людини або безпосередньо призводить до захворювань, таких, як: діабет, ожиріння і недоїдання.

Рішення 14-ї наради Конференції Сторін Конвенції про біорізноманіття, одночасно зі звітами про біорізноманіття та здоров’я, містять необхідні рекомендації. Окрім того, Комісія EAT Lancet опублікувала висновки щодо взаємозв’язку між системами охорони здоров’я, харчування та біорізноманіття, які описують що представлятиме в перспективі здорове харчування з точки зору сталих харчових систем, які дії можуть підтримувати та прискорювати трансформацію харчових систем у вигоді біорізноманіття. Опираючись на таку роботу, окремі особи можуть мобілізувати та активізувати заходи, спрямовані на охорону здоров’я, харчування та продовольчі системи, разом з підвищенням обізнаності про те, як зберегти та стабільно використовувати біорізноманіття для нашого добробуту.

Більш детальну інформацію можна дізнатись на сторінці Конвенції про біологічну різноманітність за посиланням: https://www.cbd.int/idb/2019/logo/.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.