Новини

21 Серпень 13:04
НАССР – це необхідність, НАССР –це безпека!
НАССР – це необхідність, НАССР –це безпека!

20.08.2019 за участі спеціалістів Путивльського районного управління відбулась семінар-нарада зі спеціалістами відділу освіти, молоді і спорту та директорами навчальних закладів Новослобідської сільської ради Путивльського району Сумської області щодо запровадження процедур заснованих на принципах системи аналізу ризиків та контролю у критичних точках (НАССР) операторами ринку харчових продуктів, зокрема навчальними закладами.

У ході наради спеціалісти районного управління довели до відома присутніх, що НАССР в навчальних закладах – це не просто необхідність та підстава для проведення перевірок контролюючих органів, а важливий інструмент для контролю безпеки харчування дітей поза домом. На відміну від дорослих, діти не мають вибору, де харчуватися і як харчуватися, тож адміністрація закладів зобов'язана впровадити і постійно підтримувати функціонування принципів системи HACCP на харчоблоках,

Також увага присутніх була закцентовано на тому що з 20 вересня 2019 року функціонування системи НАССР є обов’язковим для малих потужностей, в тому числі постачальників та перевізників харчових продуктів, для закладів громадського харчування, харчоблоків дошкільних та освітніх закладів.

Запровадження системи НАССР – робота не одного дня, а досить тривалий процес. Тому було рекомендовано ставитися до цього відповідально та докласти зусиль, аби належним чином усе зробити, зокрема, через те, що за її відсутність оператору ринку загрожує чималий штраф.

НАССР окрім того, що допомагає запобігти виготовленню небезпечного харчового продукту, є інструментом, який дозволяє уникнути непередбачуваних ситуацій.

До відома слухачів було доведено вимоги щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) затверджені наказом Мінагрополітики №590 від 01.10.2012 року.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.