Новини

29 Травень 15:20
Навчальний курс державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства в галузі бджільництва
Навчальний курс державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства в галузі бджільництва

У приміщенні Об'єднання ветеринарної медицини міста Києва 28.05.2019 відбулося фінальне тестування слухачів дистанційного навчання в електронній системі «Moodlе».

Слухачі, в тому числі і спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, дистанційно пройшли навчальний курс на тему: «Державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства в галузі бджільництва» що тривав з 22 квітня по 22 травня 2019 року.

Ознайомлення та вивчення наведеного матеріалу допоможе спеціалістам оцінити небезпечні фактори під час виробництва продуктів бджільництва та своєчасно застосовувати превентивні заходи, адже, збереження здоров’я бджіл є однією з важливих умов високої продуктивності пасік.

Бджільництво – цінна галузь сільського господарства яка дає мед, віск, квітковий пилок, маточне молочко. Для одержання цінних продуктів бджільництва в достатній кількості потрібно на пасіках тримати сильні бджолині сім’ї на добрій кормовій базі з використанням інтенсивних технологій розведення при стійкому ветеринарно-санітарному та епізоотичному благополуччі пасік.

Однією з причин, що перешкоджає розвитку бджільництва, є хвороби бджіл та їх розплоду, спричинені бактеріями. Поширенню бактеріальних хвороб сприяють бджолині крадіжки, блукання бджіл.

Отруєння бджіл хімікатами виявляють за наявністю масової загибелі бджіл у вуликах і на передвуликових майданчиках після обробки рослин поблизу пасіки та хімічним аналізом на отрутохімікати. Хімічний токсикоз бджіл – виникає при збиранні бджолами нектару і пилку з рослин, оброблених отрутохімікатами.

Періодами загрози для бджіл є весна, літо, осінь.

Основні причини хімічного токсикозу бджіл:

  • Некваліфіковане використання пестицидів для боротьби зі шкідниками сільськогосподарських культур;
  • Промислові викиди різних підприємств, відсутність на пасіках відповідного обладнання для ізоляції бджіл; несвоєчасна перевезення бджіл в безпечне місце;
  • Використання забрудненого солями цукру корми (сольовий токсикоз);
  • Несвоєчасне інформування бджолярів про заплановані обробках пестицидами сільськогосподарських культур.

Лікування бджіл при отруєннях має проводитися за наступною схемою:

  • Гнізда сімей, які втратили багато льотних бджіл, скорочують відповідно до їх силою і витягають, перш за все, медові і пергові рамки, особливо з свіжепринесенним нектаром і пилком, а також рамки з відкритим розплодом, не обсіженні бджолами;
  • Сім'ї бджіл забезпечують водою, наливаючи її в стільники, і підгодовують рідким цукровим сиропом (1:1) протягом 3-4 днів;
  • Звільнені вулики промивають 5% розчином лугу, потім чистою водою і пропалюють паяльною лампою.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.