Новини

28 Березень 12:50
Не допустити отруєння бджіл при обробітку сільськогосподарських культур засобами захисту рослин
Не допустити отруєння бджіл при обробітку сільськогосподарських культур засобами захисту рослин

Не допустити отруєння бджіл при обробітку сільськогосподарських культур засобами захисту рослин.

27 березня 2019 року на спільному засіданні колегії Сумської районної державної адміністрації та Сумської районної аграрної палати було розглянуто питання щодо попередження отруєння бджолосімей при обробітку сільськогосподарських рослин пестицидами. Ініціаторами висвітлення даної проблеми були спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, підтримані головою Сумської РДА Геннадієм Дорошенком.

Зокрема, провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Алла Ільченко наголосила на дотриманні техніки безпеки та діючих санітарних правил при проведенні обробітку посівів. Застосування має бути грамотним і лише пестицидами внесеними до офіційного видання «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» та доповнень до нього. Обов’язковою умовою збереження бджолосімей є своєчасне попередження власників пасік про наміри обробітку посівів господарниками.

«Для цього пасіки повинні бути зареєстровані в місцевих радах та мати ветеринарно - санітарний паспорт»,- зауважив наступний доповідач – провідний лікар відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії Сумського районного управління Олександр Гончаренко. Він висвітлив порядок отримання ветеринарних документів, перевезення бджіл, розміщення та облаштування пасік, дії пасічників при можливому отруєнні бджіл та проведенні лабораторної діагностики.

Присутні бджолярі обговорили існуючі проблеми та рекомендували надіслати до сільських, селищних рад, ОТГ, розроблені спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області пам’ятки, які їх зацікавили. Рекомендовано головам місцевих рад призначити відповідальних, за оповіщення пасічників, осіб.

Безпечність бджільництва в тісній співпраці, постійному спілкуванні виробників сільськогосподарської продукції та власниками пасік.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.