Новини

06 Травень 17:20
ОБЕРЕЖНО, НІТРАТИ В ОВОЧАХ!
ОБЕРЕЖНО, НІТРАТИ В ОВОЧАХ!

Полуниця розміром з яблуко, молода картопелька калібром один в один, редиска, помідори, огірки – прилавки торгової мережі м. Шостка вже ломляться від різноманітності ранніх овочів і фруктів, і це тільки початок. Тут головне не отруїтися. Капуста, редис, помідори, огірки, свіжа зелень – сьогодні вони можуть бути не лише корисними, але й небезпечними. Перевищення кількості нітратів – характерний сезонний недолік настільки бажаних зараз продуктів.

На агропродовольчому ринку СТ «Шосткинський ринок» м. Шостка функціонує державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка проводить дослідження на нітрати кожної партії овочів та фруктів, що надходять на ринок.

З квітня 2019 на ринку лабораторія ветсанекспертизи почала виявляти ранні овочі з перевищенням вмісту нітратів. В основному зараз перше місце за кількістю випадків перевищення нітратів займає рання капуста – 13, кабачки – 3, полуниця - 1. Нітрати в кабачках перевищували максимально допустимі рівні нітратів в 3-4 рази, в капусті в 1,5 – 2,5 рази. Вся продукція імпортного виробництва, привезена з Македонії.

Всього з початку 2019 року спеціалістами лабораторії ВСЕ на ринку проведено 3604 експертизи та виявлено 17 випадків нітратної продукції (за 1 півріччя 2018 року – 4567 досліджень та 38 випадків нітратної продукції).

Спеціалісти Шосткинського міськрайонного управління Головного управління ДПСС в Сумській області радять: купуючи овочі, цікавтесь у продавців про наявність документів, що засвідчують їх походження, якість та безпечність. На продукцію , що реалізується на ринку – експертний висновок лабораторії ветсанекспертизи, де конкретно зазначаються фактичні рівні нітратів, їх норми. Кожен продавець на ринку зобов’язаний мати експертний висновок.

Якщо вживати продукти з перевищеним вмістом нітратів, то цілком можна отруїтися. Особливо це небезпечно для дітей та людей з хронічними хворобами.

Щоб убезпечити себе та своїх рідних від небажаних проблем зі здоров’ям, не купуйте овочеву продукцію на стихійних ринках, де відсутні системи контролю.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.