Новини

26 Лютий 18:54
Обговорено актуальні питання у галузі бджільництва
Обговорено актуальні питання у галузі бджільництва

22 лютого 2019 рок у залі засідань Білопільської районної державної адміністрації Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області було проведено семінар – нараду на тему: «Заходи з профілактики отруєнь бджіл».

У семінарі взяли участь фахівці відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, Білопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, Білопільської районної державної лікарні ветеринарної медицини, відділу агропромислового розвитку Білопільської РДА, пасічники Білопільщини, представники сільськогосподарських підприємств, що займаються вирощуванням сільгоспкультур.

Семінар відкрив перший заступник голови Білопільської райдержадміністрації Олен Нікітенко. У своєму виступі вона зазначила про обов’язковість налагодження співпраці між сільгоспвиробниками та пасічниками, особливо в частині повідомлення про місцезнаходження пасіки та про майбутні обробки угідь.

 Начальником Білопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Бондаренком Сергієм роз’яснено вимоги щодо державного регулювання галузі та необхідності посилення проведення роз’яснювальної роботи серед пасічників з питань дотримання законодавства в бджільництві, отримання ветеринарно-санітарних паспортів та реєстрацію пасік та заходи щодо недопущення отруєння бджіл при обробці сільськогосподарських культур пестицидами. Окремо поінформовано про обов’язкові профілактично – діагностичні заходи, які необхідно виконувати на пасіці.

Головний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки, державний фітосанітарний інспектор Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Стеценко Тетяна доповіла про умови зберігання, використання та ведення документації при застосуванні засобів захисту рослин.

Запрошені до виступу пасічники зупинялися на проблемних питаннях розвитку галузі бджільництва в цілому та особливо на питанні захисту бджіл від отруєнь при застосуванні агровиробниками засобів захисту рослин.

Разом з тим, Білопільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що отруєння бджіл – це наслідок несвоєчасного попередження пасічників про час, місце, діючу речовину, характер хімічних обробок сільгоспкультур, термін дії препарату, відсутність іншої інформації щодо обробки полів, тобто порушення законодавства про використанням отрутохімікатів.

Питання отруєння бджіл слід розглядати не з точки зору протистояння «пaсічник – фермер», a з точки зору взаємної зацікавленості цих суб'єктів.

Відомо, що завдяки запиленню ентомофільних культур (соняшник, гречка, рапс) їх врожайність підвищується в середньому нa 30%. Тому фермери повинні бути зацікавлені в існуванні бджіл. Відповідно й пaсічники отримують мед тоді, коли поля фермерів захищені від шкідників.

Керуючись вимогами чинного законодавство, сільгоспвиробники при обробці полів мають дотримуватися запобіжних заходів тa враховувати такі фактори, як: швидкість руху повітря (при вітрі більше ніж 5 м/с обробка полів заборонена, особливо якщо це aвіaційнa обробка); законодавство забороняє обробляти пестицидами сади, ягідники, поля в період цвітіння; обробки слід проводити у період відсутності активного льоту бджіл; краще у ранкові або вечірні години.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» фермери повинні всіма доступними способами не пізніше ніж зa три доби до проведення хімічної обробки полів попередити бджолярів в радіусі 7-10 км. Тож необхідно об’їхати aбо сповістити бджолярів у телефонному режимі про обробки з метою запобігання негативних наслідків.

У свою чергу бджолярі в період обробки полів мають вжити ряд запобіжних заходів під час кочівлі пасіки (перевезення вуликів із бджолами до медоносів): повідомити фермерів у радіусі 10 км про місцезнаходження пасіки, a також зареєструвати пасіку за місцем її перебування.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.