Новини

27 Червень 16:36
ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА ПОСІВАМИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР У ПОТОЧНОМУ РОЦІ ОБГОВОРЮВАЛИСЯ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАР-НАРАДИ
ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА ПОСІВАМИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР У ПОТОЧНОМУ РОЦІ ОБГОВОРЮВАЛИСЯ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАР-НАРАДИ

На базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН 26 червня 2018 року відбулася семінар-нарада  з питання: «Особливості догляду за посівами сільськогосподарських культур у поточному році».

У семінарі прийняли участь представники науково-дослідних установ області, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств, керівники обласних структур АПК, спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, начальники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, представники комерційних компаній, засоби масової інформації.

Під час відкриття заходу Микола Подопригора, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації,  зазначив, що подібні заходи Інституту сільського господарства Північного Сходу разом з Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації є вже традиційними і, як показує досвід, дуже корисними. Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак наголосив, що земельна галузь – це основа аграрного сектору України і Сумщина наразі перебуває у п’ятірці лідерів за вирощуванням зернових і в поточному році  посівні площі під зерновими культурами збільшилися, а саме під кукурудзою на зерно, ярими пшеницею та ячменем, вівсом, горохом.

Після офіційного відкриття заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН Микола Собко проінформував присутніх про фенологічний розвиток основних сільськогосподарських культур і вплив погодно-кліматичних умов, які склалися в умовах цього року на розвиток хвороб, забур’яненість та розповсюдження шкідників в посівах. Закцентував увагу на оптимальних строках сівби озимих зернових, їх сортовому складі  та особливостях формування урожайності.

Під час проведення семінару учасники мали можливість ознайомитися з особливостями розвитку озимих культур в 2018 році в залежності від строків сівби, способів обробітку ґрунту та сортового складу, оглянути демонстраційно-технологічні полігони, на  яких було представлено понад 500 сортів та гібридів сільськогосподарських культур (озима пшениця, жито, тритикале, озимий ячмінь, овес, просо, гречка, соя, кукурудза,  соняшник, льон).

Спеціалісти відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва  управління фітосанітарної безпеки під час заходу проводили роз’яснювальну роботу серед сільгоспвиробників щодо придбання насіння та садивного матеріалу, щодо дотримання ними закону України «Про насіння і садивний матеріал», а саме: додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин при реалізації насіння і садивного матеріалу; додержання технологічних і методичних вимог у сфері насінництва та розсадництва щодо збереження сортових якостей, біологічних і урожайних властивостей сорту та посівних якостей насіння і садивного матеріалу; гарантування відповідності насіння і садивного матеріалу, що підлягає реалізації, сортовим і посівним (товарним) якостям, зазначеним у сертифікатах на насіння і садивний матеріал; додержання встановленого законодавством у сфері насінництва та розсадництва порядку пакування, маркування, транспортування та зберігання насіння і садивного матеріалу; відшкодовування матеріальних збитків споживачу в разі реалізації йому некондиційного насіння чи садивного матеріалу.

 

 

 

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.