Новини

18 Травень 14:40
Особливості реалізації Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»
Особливості реалізації Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»

У залі апаратних нарад Сумської обласної державної адміністрації 17 травня 2018 року за участю начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області – Моісеєнка В.В. та фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області із представниками громадськості, місцевих органів виконавчої влади, представників обласних державних адміністрацій відбулась експертна зустріч у форматі відеоконференції із залученням регіонів України, де були обговорені особливості реалізації Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», який набрав чинності у квітні поточного року.

Однією з новацій Закону про контроль є запровадження перевірок операторів без попереднього повідомлення.

Учасники обговорили обов’язки, права державних інспекторів та державних ветеринарних інспекторів та вимоги до них, права та обов’язки операторів ринку, принципи та вимоги до здійснення державного контролю та інші аспекти реалізації Закону про контроль

Дискусія торкнулася питань розробки низки підзаконних нормативно-правових актів, прийняття яких дозволить в повній мірі реалізувати норми Закону.

Фахівцями Держпродспоживслужби були надані роз’яснення щодо впровадження стандартів ДСТУ, заготівлі молока від приватного сектору, процедури імпорту та внутрішньодержавного контролю виробників харчових продуктів.

У ході дискусії звернуто увагу на необхідність здійснення державного контролю (нагляду) у сфері безпечності харчових продуктів з періодичністю яка застосовується в країнах ЄС з метою гарантування безпеки харчових продуктів як для українських споживачів, так і мешканців країн, в які українські товаровиробники експортують свою продукцію.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.