
В Україні у місті Чернівці зареєстровано перший випадок захворювання, спричиненого коронавірусом. Захворілий (26 років) повернувся з дружиною з Італії. На момент проведення температурного скринінгу на кордоні температура була нормальною. По приїзді повідомив свого сімейного лікаря про перебування в країні, де зареєстровано випадки СОVID-2019 та отримав відповідні фахові консультації.
Симптоми захворювання з’явилися 28 лютого. За медичною допомогою звернувся 29 лютого, був ізольований, взяті тести на грип та коронавірус. Тест виявився позитивним.
Наразі захворілий перебуває у інфекційній лікарні, дружина - в самоізоляції у себе вдома, з нею постійно контактує лікар.
Слід відзначити, що система спрацювала. Проведення масштабної роз’яснювальної роботи дало свої позитивні результати.
По-перше, були враховані рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Міністерства охорони здоров‘я про самоізоляцію, тому по приїзді до Чернівців сім’я захворілого не контактувала із близькими та родичами. Тобто, вони добровільно само ізолювалися на термін інкубаційного періоду.
По-друге, після заяви громадянина про появу симптомів захворювання, за викликом було направлено спеціальну бригаду швидкої медичної допомоги, а пацієнт був доправлений у заклад, який визначено наказом МОЗ по Чернівецький області.
По-третє, з 4 випадків підозри на коронавірус підтвердився лише один випадок. Спеціалісти Міністерства охорони здоров’я працюють з контактними особами, з якими контактувала сім’я захворілого. Контактні наразі перебувають під медичним наглядом у самоізоляції.
Жодних екстремальних подій не сталося. Україна перебуває в тій самій фазі розповсюдження епідемії, що й раніше - на стадії «поодиноких випадків». Причетні служби та відомства діють у чіткій відповідності до інструкцій. На випадок зміни ситуації є алгоритм дій, визначений нормативними документами та рекомендаціями ВООЗ.
Які поради населенню на цій фазі і що робити?
По-перше, зберігати спокій. Адже система показала свою здатність протидіяти та вживати відповідних заходів швидко і чітко.
По-друге, дотримуватися рекомендацій з особистої гігієни, респіраторної гігієни та безпеки перебування у громадських місцях.
По-третє, не скуповувати маски!!! Пам’ятати, що маска не захищає від вірусу здорову людину. Маска має надягатися ЛИШЕ на людину, яка має симптоми ГРВІ, щоб вона не заразила оточуючих. А створений внаслідок панічних настроїв дефіцит масок лише шкодить лікарням.
Якщо Ви повернулися з країн, де зареєстровані випадки захворювань, спричинених СОVID-2019, повідомте про факт повернення свого сімейного лікаря і залишайтеся вдома в самоізоляції.