Новини

26 Квітень 09:33
ПІДСУМКИ ЧЕРГОВОГО ЕТАПУ ДЕКЛАРУВАННЯ
ПІДСУМКИ ЧЕРГОВОГО ЕТАПУ ДЕКЛАРУВАННЯ

В Україні 1 квітня завершився черговий етап декларування, який тривав з 1 січня. Електронні декларації про отримані доходи та майновий стан подавали особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Сумській області з 242 суб’єктів декларування порушили вимоги фінансового контролю 11 осіб, що складає менше 5% від загальної кількості, зокрема 3 осіб не подали щорічної електронної декларації, 8 осіб – подали несвоєчасно. Відповідну інформацію направлено Національному агентству з питань запобігання корупції.

У той же час, Головне управління звернулося до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо надання роз’яснень стосовно окремих категорій працівників, які не є державними службовцями (наприклад, фельдшер санітарний чи помічник лікаря-епідеміолога) та не виконують організаційно-розпорядчих (адміністративно-господарських) функцій на предмет відношення цих посад до суб’єктів декларування.

Разом з тим, нагадуємо, що суб’єкти декларування зобов’язані відповідно до статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни майнового стану (отримання доходу, придбання майна на суму понад 50 прожиткових мінімумів), а також у разі відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента повідомляти НАЗК у 10-денний термін шляхом заповнення відповідної електронної форми.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні станом на 01.01.2018 становить 1762 гривні (50 прожиткових мінімумів – 88100 гривень).

Для отримання консультацій та методичної допомоги звертайтесь до сектору з питань запобігання корупції (тел. 0542-617-205).

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу