Новини

26 Квітень 09:33
ПІДСУМКИ ЧЕРГОВОГО ЕТАПУ ДЕКЛАРУВАННЯ
ПІДСУМКИ ЧЕРГОВОГО ЕТАПУ ДЕКЛАРУВАННЯ

В Україні 1 квітня завершився черговий етап декларування, який тривав з 1 січня. Електронні декларації про отримані доходи та майновий стан подавали особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Сумській області з 242 суб’єктів декларування порушили вимоги фінансового контролю 11 осіб, що складає менше 5% від загальної кількості, зокрема 3 осіб не подали щорічної електронної декларації, 8 осіб – подали несвоєчасно. Відповідну інформацію направлено Національному агентству з питань запобігання корупції.

У той же час, Головне управління звернулося до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо надання роз’яснень стосовно окремих категорій працівників, які не є державними службовцями (наприклад, фельдшер санітарний чи помічник лікаря-епідеміолога) та не виконують організаційно-розпорядчих (адміністративно-господарських) функцій на предмет відношення цих посад до суб’єктів декларування.

Разом з тим, нагадуємо, що суб’єкти декларування зобов’язані відповідно до статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни майнового стану (отримання доходу, придбання майна на суму понад 50 прожиткових мінімумів), а також у разі відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента повідомляти НАЗК у 10-денний термін шляхом заповнення відповідної електронної форми.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні станом на 01.01.2018 становить 1762 гривні (50 прожиткових мінімумів – 88100 гривень).

Для отримання консультацій та методичної допомоги звертайтесь до сектору з питань запобігання корупції (тел. 0542-617-205).

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.