
Працівники служби ветеринарної медицини Шосткинського району та міста Шостка докладають чимало зусиль для того, щоб епізоотична ситуація щодо інфекційних захворювань у галузі тваринництва та харчових отруєнь населення району та міста залишалась стабільною та контрольованою і передумов до її ускладнення не виникало. На сьогодні підконтрольна територія повністю благополучна по гостроінфекційним хворобам тварин і птиці.
Лікарі ветеринарної медицини Шосткинської міської та районної лікарень ветеринарної медицини протягом І півріччя зробили понад 21893 щеплень, провели 10510 лікувально-профілактичних обробок тварин та провели 13232 клінічних діагностичних досліджень, 4154 алергічних досліджень та відібрали для серологічних діагностичних досліджень 8389 проб.
У першому півріччі 2020 року на підконтрольній території відсутні неблагополучні пункти щодо АЧС. Не менш оптимістична і ситуація стосовно сказу: перше півріччя завершилось без жодного випадку цього небезпечного захворювання. Свою роль зіграли профілактичні щеплення, особливо у дикій фауні. У цілому за 6 місяців 2020 року антирабічною вакциною щеплено 782 голови великої рогатої худоби, 2517 собак та 1693 котів.
Ситуація щодо грипу птиці також благополучна і контрольована. Для моніторингових досліджень на грип відібрано 55 проб від домашніх птахів та 747 проб на напругу імунітету до хвороби Ньюкасла. За результатами досліджень позитивних випадків не встановлено.
Важлива роль у дотриманні стабільної епізоотичної ситуації в районі та місті відведена роботі спеціалістів Шосткинської міжрайонної лабораторії Держпродспоживслужби. Всього з початку року було проведено 16214 досліджень, із них: бактеріологічних – 577; паразитологічних – 1593; імунологічних – 10330; вірусологічних – 1903; санітарногігієничних – 1033.
Спеціалісти державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку СТ « Шосткинський ринок» за поточний рік провели 29116 експертиз та 67531 лабораторне дослідження. За результатами яких не допущено до реалізації 2005 кг харчових продуктів та сировини. Серед яких, м’ясо і субпродукти, молочна продукція, риба, овочі та фрукти. Також до реалізації не допустили 2520 яєць.
Під час проведення ветеринарно-санітарної експертизи м’яса на ринку виявлено 2 туші кнурятини, 42 випадки інвазійних хвороб тварин (ехінококоз, фасціольоз, дикроцеліоз) та 70 випадків незаразних хвороб (аспірація легень). Все це направлено на утилізацію.
В ході здійснення ветеринарно-санітарного контролю, знято з продажу близько 200 кг продукції промислового виготовлення з закінченим терміном придатності. Недопущені до реалізації овочі та фрукти у 11 випадках через підвищений вміст нітратів та у 126, – через незадовільні органолептичні показники. Молоко та молокопродукти не допускались до продажу у зв’язку з підвищеним рівнем кислотності, ІІІ ступенем чистоти, гірким присмаком, механічними домішками, стороннім запахом, фальсифіковані та інше у 163 випадках, а також реалізація молока у використаних пластикових пляшках, що є порушенням правил торгівлі.
Працівники державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи та офіційний лікар у межах своєї компетенції здійснюють державний ветеринарно-санітарний контроль і нагляд за виконанням вимог харчового законодавства та ветеринарно-санітарних правил, випуском продукції тваринного і рослинного походження, безпечної у ветеринарно-санітарному відношенні.
Державні ветеринарні інспектори міськрайонного управління з початку року постійно заслуховують та розглядають поточну епізоотичну ситуацію, проводять широку роз’яснювальну роботу серед населення щодо профілактики інфекційних захворювань тварин, які спільні для людей та харчових отруєнь, через вживання неякісних та небезпечних харчових продуктів. Всього з початку року було проведено п’ять засідань державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при районній державній адміністрації та міській раді, опубліковано 9 статей в місцевих газетах , надано 12 інтерв’ю по місцевому телебаченню та прийнято участі у 3 передачах « Актуальне інтерв’ю», розповсюджено 345 листівок та буклетів.