Новини

25 Червень 09:59
Попелиці – злісні вороги городніх культур
Попелиці – злісні вороги городніх культур

Сьогодні, як і в минулому році,  актуальним стає питання пошкодження овочевих культур: огірків, кабачків, баклажанів та інших городніх рослин попелицями. Це маленькі рослиноїдні комахи, розміри їх складають від 1 до 10 мм завдовжки. Цикл розвитку, в залежності від погодних умов, може продовжуватися 16-23 дні. За один вегетаційний сезон попелиці можуть дати від 10 до 18 генерацій. Крім того, попелиця є також переносником вірусних захворювань. 

Іноді попелиць важко помітити із-за того, що вони беруть забарвлення тих частин рослин, на яких знаходяться їхні яйцевидні тіла. Через те, що ці комахи дуже дрібні, городники не звертають увагу на поодиноке заселення рослин, а проводять боротьбу вже тоді, коли вегетативні органи втратили тургор і деформувалися.

Як же боротися з цим злісним шкідником? Перш за все, необхідно знищити бур`яни на ділянці. Рослини обробити препаратами, зареєстрованими згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволеними до використання в Україні» - для роздрібного продажу населенню. Пам’ятайте! При настанні жаркої, безвітряної погоди рослини необхідно обробляти профілактично.

Обробку проводять у ранні та вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках та температури повітря не вище 250С.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу