Новини

25 Червень 09:59
Попелиці – злісні вороги городніх культур
Попелиці – злісні вороги городніх культур

Сьогодні, як і в минулому році,  актуальним стає питання пошкодження овочевих культур: огірків, кабачків, баклажанів та інших городніх рослин попелицями. Це маленькі рослиноїдні комахи, розміри їх складають від 1 до 10 мм завдовжки. Цикл розвитку, в залежності від погодних умов, може продовжуватися 16-23 дні. За один вегетаційний сезон попелиці можуть дати від 10 до 18 генерацій. Крім того, попелиця є також переносником вірусних захворювань. 

Іноді попелиць важко помітити із-за того, що вони беруть забарвлення тих частин рослин, на яких знаходяться їхні яйцевидні тіла. Через те, що ці комахи дуже дрібні, городники не звертають увагу на поодиноке заселення рослин, а проводять боротьбу вже тоді, коли вегетативні органи втратили тургор і деформувалися.

Як же боротися з цим злісним шкідником? Перш за все, необхідно знищити бур`яни на ділянці. Рослини обробити препаратами, зареєстрованими згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволеними до використання в Україні» - для роздрібного продажу населенню. Пам’ятайте! При настанні жаркої, безвітряної погоди рослини необхідно обробляти профілактично.

Обробку проводять у ранні та вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках та температури повітря не вище 250С.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.