Новини

04 Травень 09:09
ПОСИЛЕНО КОНТРОЛЬ ЗА РЕАЛІЗАЦІЄЮ ОВОЧЕЙ НА РИНКУ
ПОСИЛЕНО КОНТРОЛЬ ЗА РЕАЛІЗАЦІЄЮ ОВОЧЕЙ НА РИНКУ

У зв’язку із встановленням випадків наявності нітратів у ранніх овочах,  спеціалістами лабораторії ветсанекспертизи на СП « Шосткинський ринок» посилений контроль за реалізацією овочів на території ринку. За квітень 2018 року було проведено 874 дослідження овочів на вміст нітратів та встановлено 6 випадків перевищення допустимого рівня нітратів в кабачках та 2 випадки у редисі.

Працівники лабораторії здійснюють постійний контроль торгівельних місць на ринку, умов продажу харчових продуктів, наявності експертних висновків на овочеву продукцію.

З початку року в ЛВСЕ на ринку проведено 2952 експертизи овочів та фруктів. Спеціалістами лабораторії ВСЕ на ринку та Шосткинського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області постійно проводиться роз’яснювальна робота через ЗМІ щодо профілактики отруєння нітратами. завідуюча ЛВСЕ на ринку Гусляниця Н.В. надала інтерв’ю на місцевому телебаченні «Акцент» та в Інтернет-виданні « Шостка-інфо» щодо наявності нітратів в овочевій продукції, як проводяться лабораторні дослідження овочів та фруктів в лабораторії, як відрізнити імпортні від вітчизняних овочів та  зменшити вміст нітратів у овочах в домашніх умовах. 

Нітрати – це не отрута, а в першу чергу будівельний матеріал для рослин. Гіппократ казав : « В ложці – ліки, в чашці – отрута». Це також стосується і нітратів. В невеликих кількостях нітрати не шкідливі. А у великій кількості можуть призвести до онкозахворювань, негативно впливати на нервову та серцево-судинну систему.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.