Новини

04 Травень 09:09
ПОСИЛЕНО КОНТРОЛЬ ЗА РЕАЛІЗАЦІЄЮ ОВОЧЕЙ НА РИНКУ
ПОСИЛЕНО КОНТРОЛЬ ЗА РЕАЛІЗАЦІЄЮ ОВОЧЕЙ НА РИНКУ

У зв’язку із встановленням випадків наявності нітратів у ранніх овочах,  спеціалістами лабораторії ветсанекспертизи на СП « Шосткинський ринок» посилений контроль за реалізацією овочів на території ринку. За квітень 2018 року було проведено 874 дослідження овочів на вміст нітратів та встановлено 6 випадків перевищення допустимого рівня нітратів в кабачках та 2 випадки у редисі.

Працівники лабораторії здійснюють постійний контроль торгівельних місць на ринку, умов продажу харчових продуктів, наявності експертних висновків на овочеву продукцію.

З початку року в ЛВСЕ на ринку проведено 2952 експертизи овочів та фруктів. Спеціалістами лабораторії ВСЕ на ринку та Шосткинського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області постійно проводиться роз’яснювальна робота через ЗМІ щодо профілактики отруєння нітратами. завідуюча ЛВСЕ на ринку Гусляниця Н.В. надала інтерв’ю на місцевому телебаченні «Акцент» та в Інтернет-виданні « Шостка-інфо» щодо наявності нітратів в овочевій продукції, як проводяться лабораторні дослідження овочів та фруктів в лабораторії, як відрізнити імпортні від вітчизняних овочів та  зменшити вміст нітратів у овочах в домашніх умовах. 

Нітрати – це не отрута, а в першу чергу будівельний матеріал для рослин. Гіппократ казав : « В ложці – ліки, в чашці – отрута». Це також стосується і нітратів. В невеликих кількостях нітрати не шкідливі. А у великій кількості можуть призвести до онкозахворювань, негативно впливати на нервову та серцево-судинну систему.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу