Новини

22 Серпень 10:12
ПОВОДЖЕННЯ З ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ – НЕ ДОПУСТИТИ ЛИХА!!!
ПОВОДЖЕННЯ З ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ – НЕ ДОПУСТИТИ ЛИХА!!!

Протягом 2017-2018 рр. Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області розглянуто неодноразові звернення громадян – мешканців м. Суми (з них 3 колективних звернення за останній місяць) стосовно порушень вимог «Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць» (далі санітарні правила), затверджених наказом МОЗ України від 17.03.2011 № 145 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.04.2011 за № 457/19195) при утриманні контейнерних майданчиків для збирання та зберігання твердих побутових відходів від населення обласного центру. За результатами розгляду, в т. ч. під час рейдової перевірки у складі комісії за участі фахівців Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу, Державної екологічної інспекції в Сумській області на 66,7% обстежених майданчиків були встановлені порушення законодавства, а саме: 

  • неналежне, без дотримання мінімальних санітарних розривів, визначених п. 2.8 санітарних правил, розташування майданчиків відносно житлових будинків, дитячих майданчиків, об’єктів інфраструктури – зокрема по вул. Прокоф’єва 48, вул. Сергія Табали – 52Б
  • неналежне облаштування майданчиків в частині відсутності водонепроникного покриття, зручних під’їзних шляхів, встановлення огорожі, навісу, що визначено п. 2. 7 санітарних правилвул. Петропавлівська 81, вул. Г. Кондратьєва 84, а також по вул. Білопільський шлях буд 1, де взагалі відсутнє необхідне тверде покриття майданчика для збирання ТПВ;
  • власниками сміттєвих контейнерів всупереч п. 2.15 санітарних правил не проводиться їх миття та дезінфекційна обробка, що є основною причиною розповсюдження неприємних запахів, приваблює гризунів, диких птахів та комах, а основне – сприяє розмноженню збудників інфекційних хвороб, особливо в літній час (кратність миття та дезінфекції визначена не рідше 1 разу на 10 діб в теплий період року (середньодобова температура вище +50С) та 1 разу на місяць в інші пори року).

Слід звернути увагу, що складовапроведеннямиття та дезінфекції контейнерів стала основною в підвищенні тарифу на вивезення сміття у місті Суми з 01.06.2018 року.

Таким чином, встановлено порушення з боку Сумської міської ради вимог сс с «Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць» затверджених наказом МОЗ України від 17.03.2011 № 145.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 39 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя» Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області направлений лист міському головіз вимогою вжиття вичерпних заходів щодо усунення виявлених порушень та забезпечення дотримання санітарних норм та правил утримання території міста Суми.

У разі невиконання запропонованих заходів Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області буде вимушене  звернутися до правоохоронних органів щодо застосування заходів, передбачених статтею 325 «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням» Кримінального Кодексу України.

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.