Новини

08 Квітень 09:54
Про небезпеки питної води
Про небезпеки питної води

За участю спеціалістів відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Путивльського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області на зборах з населенням села Спадщина вулиць Руднєва і Польова проведена інформаційно-просвітницька бесіда щодо ризиків вживання недоброякісної питної води.

Для аналізу інформації були використані дані обстежень об’єктів водопостчання, досліджень води шахтових колодязів в ході заходів нагляду, здійснених Путивльським районним управлінням, результатів проведення моніторингу якості питної води Путивльського районного лабораторного відділення ДУ «СОЛЦ МОЗУ».

Учасники зборів проінформовані про те, що невідповідність питної води за санітарно-мікробіологічними показниками може спричинити підвищення захворюваності серед населення на вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, холера, ротавірусні інфекції, тощо.

Увага мешканців була акцентована на профілактику водно-нітратної метгемоглобінемії, яка особливо небезпечна для дітей до 3-х років, доведені її сиптоми. Групи підвищеного ризику становлять діти до 3-х років, а особливо немовлята, віком до 1 року, яких вигодовують сумішами, приготовленими на воді з концентрацією нітратів понад 50 мг/дм³. Гостре нітратне отруєння у немовлят у 7–8% випадків закінчується смертю.

Також роз’яснені способи профілактики, а саме:

  • не вживати питну воду із колодязів і свердловин, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники для приготування їжі та питних цілей дітей до 3-х років, використовувати чисту від нітратів питну воду;
  • дотримуватися гігієнічних вимог при облаштуванні та експлуатації колодязів.
Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.