Новини

02 Вересень 14:59
Про перевищення повноважень виконавчим комітетом Тростянецької міської ради

За зверненням мешканців гуртожитку по вул. Заводська, 1, міста Тростянець Сумської області Головним управління Держпродспоживслужби в Сумській області проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) дочірнього підприємства «Комунжитло» комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецьке житлово-комунальне управління» з питань формування, встановлення та застосування тарифів на житлово-комунальні послуги. Під час заходу встановлено, що з 01.06.2019 на підприємстві застосовуються тарифи згідно рішення виконавчого комітету Тростянецької міської ради від 10.05.2019 р. № 235 «Про затвердження тарифу на послуги з управління багатоквартирним будинком, а саме гуртожитком по вул. Заводська , 1, які надає дочірнє підприємство «Комунжитло» комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецьке ЖЕУ», яким затверджений тариф з управління багатоквартирним будинком у розмірі 19 грн./кв. м. Прийняття даного рішення не відповідає діючому законодавству.

Так, п.2 ст.3 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що до повноважень органів місцевого самоврядування належать встановлення цін/тарифів на комунальні послуги відповідно до закону. Послуга з управління багатоквартирним будинком не належить до комунальних послуг. П.2 ст.10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що ціна на послуги з управління багатоквартирним будинком у разі визначення управителя органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» визначається на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу.

За результатом перевірки дочірньому підприємству «Комунжитло» комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецьке житлово-комунальне управління» наданий припис щодо усунення порушення порядку формування, встановлення та застосування ціни на послугу з управління багатоквартирним будинком. На керівника підприємства складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 165-2 КУпАП.

Виконавчому комітету Тростянецької міської ради наданий лист стосовно скасування рішення від 10.05.2019 р. № 235 «Про затвердження тарифу на послуги з управління багатоквартирним будинком, а саме гуртожитком по вул. Заводська, 1, які надає дочірнє підприємство «Комунжитло» комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецьке ЖЕУ» прийнятого в порушення діючого законодавства.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.