Новини

29 Травень 09:53
Про права споживачів у сфері електронної комерції розповіло Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області
Про права споживачів у сфері електронної комерції розповіло Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області

Права споживача при замовленні, купівлі товару через  інтернет-магазин  регулюються статтями 12, 13 Закону України «Про захист прав споживачів». Що ж саме передбачає цей закон і що робити у разі його порушення, ми дізнавались у фахівців ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області.

Закон  визначає  обсяг  інформації,  який  обов’язково  має  бути  доведений споживачу до моменту замовлення товару. Перед  покупкою  товару  в  інтернет-магазині  необхідно  звернути  увагу  на наявність на сайті наступної інформації:

  • найменування  продавця,  його  місцезнаходження,  порядок прийняття претензій;
  • основні характеристики продукції;
  • ціну, включаючи плату за доставку та умови оплати;
  • гарантійні зобов’язання;
  • інші умови поставки;
  • порядок розірвання договору.

Детальніше читайте за посиланням.

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.